Передплата 2025 «Добрий господар»

Як погіршення слуху впливає на серце

Погіршення слуху може підвищувати ризик розвитку серцевої недостатності - такого висновку дійшли вчені-дослідники Китаю на основі масштабного дослідження. У тестах для оцінки слуху взяла участь 161 431 людина

Фото pexels
Фото pexels

Із загальної кількості учасників 160 062 не користувалися слуховими апаратами. Їх поділили на три групи залежно від результатів тесту розпізнавання цифр на тлі шуму — стандартного виявлення проблем зі слухом. На початку дослідження жоден з учасників не мав діагнозу «серцева недостатність». Проте протягом 11 років спостереження у 4 449 осіб ця хвороба таки розвинулась.

Серцева недостатність — це стан, за якого серце не може ефективно перекачувати кров, що призводить до та­ких симптомів, як швидка втома, задишка, набряки ніг і щи­колоток. Ця проблема актуальна і для України.

Результати дослідження показали, що люди з підвище­ним порогом сприйняття мовлення (тобто ті, для кого по­трібно гучніше говорити, щоб вони зрозуміли), мали вищий ризик розвитку серцевої недостатності. Окрім цього, висо­кий поріг сприйняття мовлення був пов’язаний з психоло­гічним виснаженням, соціальною ізоляцією та тривожністю серед людей з вадами слуху. Психологічні чинники, осо­бливо емоційний стрес, відіграють важливу посередницьку роль між порушенням слуху та ризиком серцевої недостат­ності. Слух може стати додатковим фактором оцінки сер­цевих ризиків. А психологічна підтримка людей із вадами слуху — ще один важливий напрям профілактики серцевої діяльності.

Руслан Сергієнко.