Як погіршення слуху впливає на серце
Погіршення слуху може підвищувати ризик розвитку серцевої недостатності - такого висновку дійшли вчені-дослідники Китаю на основі масштабного дослідження. У тестах для оцінки слуху взяла участь 161 431 людина
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/532518/slukh.jpg)
Із загальної кількості учасників 160 062 не користувалися слуховими апаратами. Їх поділили на три групи залежно від результатів тесту розпізнавання цифр на тлі шуму — стандартного виявлення проблем зі слухом. На початку дослідження жоден з учасників не мав діагнозу «серцева недостатність». Проте протягом 11 років спостереження у 4 449 осіб ця хвороба таки розвинулась.
Серцева недостатність — це стан, за якого серце не може ефективно перекачувати кров, що призводить до таких симптомів, як швидка втома, задишка, набряки ніг і щиколоток. Ця проблема актуальна і для України.
Результати дослідження показали, що люди з підвищеним порогом сприйняття мовлення (тобто ті, для кого потрібно гучніше говорити, щоб вони зрозуміли), мали вищий ризик розвитку серцевої недостатності. Окрім цього, високий поріг сприйняття мовлення був пов’язаний з психологічним виснаженням, соціальною ізоляцією та тривожністю серед людей з вадами слуху. Психологічні чинники, особливо емоційний стрес, відіграють важливу посередницьку роль між порушенням слуху та ризиком серцевої недостатності. Слух може стати додатковим фактором оцінки серцевих ризиків. А психологічна підтримка людей із вадами слуху — ще один важливий напрям профілактики серцевої діяльності.
Руслан Сергієнко.