Передплата 2025 «Добре здоров’я»

1 квітня у Львові стартує «весняний туризм». Що побачать гості?

Торік у мерії розробили мапу цвітіння весняних квітів

Торік до сихівських сакур було справжнє туристичне паломництво. Квітучі дерева збирали гостей з різних куточків України та Європи. Фото автора
Торік до сихівських сакур було справжнє туристичне паломництво. Квітучі дерева збирали гостей з різних куточків України та Європи. Фото автора

1 квітня у Львові стартує туристичний проєкт «Львів — місто весни», який проводять другий рік поспіль. Це тури для гостей міста місцями цвітіння весняних квітів — тюльпанів, сакур, магнолій, нарцисів, китайських груш… Торік Львівська міська рада розробила онлайн-карту цвітіння квітів, де позначено 50 місць. Проєкт «Львів — місто весни» триватиме до 20 травня.

Експерти кажуть, що весняний туризм, хоча і тимчасовий, але приносить значно більше гостей та прибутків, ніж інші тури, зокрема місцями визначних пам’яток. Це пов’язано із запитом людей отримати позитивні емоції від природи, квітучих дерев, аби наповнитися позитивом на фоні війни.

Про це розповіла для «ВЗ» начальниця управління туризму Львівської міської ради Христина Лебедь.

Каже, у списку популярних локацій туристів — магнолії біля Дому Франка, тюльпани біля Оперного театру та на Меморіалі героїв Небесної сотні, сакури на Сихові. Лише тюльпанів у міста Лева — понад сто тисяч, особливо красиві клумби з цими квітами у Стрийському парку.

«Карта квітів буде лише весняною, влітку квітковий туризм — не настільки актуальний, — наголошує Лебедь. — Мета такої мапи — розвести туристичні потоки з центру в інші райони міста, зокрема чимало клумб з тюльпанами є у Стрийському парку. Квітковий туризм має свою аудиторію. Квіти цікаві для різної вікової категорії. Для молоді — це нагода створити класний контент для своїх соцмереж. Для людей старшого віку — можливість більше дізнатися про сорти тюльпанів, про сакури».