Передплата 2025 ВЗ

3 квітня завершується подання заяв на НМТ-2025

Що робити тим, хто не встиг?

Фото ілюстративне зі сайту pexels
Фото ілюстративне зі сайту pexels

Лише кілька годин залишається до завершення реєстрації на складання Національного мультипредметного тесту для випускників

А що робити тим хлопцям і дівчатам, які не встигли застрибнути, як кажуть, у той «останній вагон», а вже завтра, 4 квітня, документів ніхто не прийме? Або якщо випускник подав вчасно документи, а вони з якоїсь причини не були зареєстровані, що тоді робити?

Про це журналістка «ВЗ» запитала у директорки Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариси Середяк.

— Справді, 3 квітня завершується реєстрація на участь у Національному мультипредметному тесті, — каже пані Лариса. — До 23.59 ще можна подати документи. Позитивним моментом у цьогорічній реєстрації є те, що багато учасників мають Дію і саме через Дію подавали документи. Приємною несподіванкою для нас стала велика кількість зареєстрованих учасників. Якщо торік по Львівському регіональному центру (сюди входить також Рівненська і Волинська області) було зареєстровано понад 51 тисячу осіб, то цьогоріч станом на зараз ми вже маємо 50 тисяч. А це означає, що сьогодні обов’язково додасться ще тисяча-дві, бо такою є практика минулих років.

— Від цієї цифри будете відштовхуватися, скільки готувати екзаменаційних місць?

— Так. Це вимагає від закладів освіти різних типів вищої освіти, коледжів, училищ, шкіл надання більшої кількості приміщень з хорошими комп’ютерами, надійним інтернетом, відповідним освітленням. Одне слово, щоб усе відповідало тим вимогам, які ставить Міністерство освіти та науки для проведення Національного мультипредметного тесту. Лише по Львову і області зареєструвалося 25 тисяч учасників, з них 6 тисяч — випускники минулих років.

— Якщо хтось з різних причин не встигне зареєструватися до 23.59 3 квітня, то треба буде чекати наступного року?

— З 9-го по 14 травня — додатковий період реєстрації. Ще до війни реєструватися у додатковий період могли лише ті, хто мав справді поважні на те причини. Але оскільки країна живе у час війни, і основною причиною є війна, то реєструємо всіх, хто у додатковий період подав документи.

— У попередньому інтерв'ю, пані Ларисо, ви казали, що на проходження НМТ бажано реєструватися заздалегідь, а не в останній день. Бо, якщо будуть неточності, їх можна буде усунути. Чи були такі, кому повертали на доопрацювання документи?

— Таких було дуже багато. А на сьогодні у нас «висить» понад 700 осіб, а це може навіть бути мінус від загальної кількості зареєстрованих, бо ці 700 осіб умовно не є зареєстровані. Ми їм надіслали в особистий кабінет інформацію про те, що треба змінити. Але для цього треба зайти у свій кабінет і ці зміни можна вносити до 8 квітня. Якщо сьогодні закривається програма для реєстрації, то для тих, хто вже є в базі, ще можна буде виправити документи. Але тільки до 8 квітня. Тому треба бути дуже уважним — зайти і подивитися, чи все гаразд. Якщо відкривається сертифікат, значить учасник зареєстрований. Якщо сертифікат не відкривається, то треба уважно прочитати інформацію, що не так з поданими документами. До прикладу, подали паспорт хлопця, а зареєстрована дівчина.

— Як таке можливо?

— Хтось у школі реєстрував підряд дітей, «підтягнулися» зовсім не ті документи. Ми відразу надіслали повідомлення, що зареєструвати неможливо, бо є невідповідність. Насправді, дитина сама мала би подивитися — чи все гаразд. Або, до прикладу, зареєструвалася дівчинка-азербайджанка. В атестаті за 9 клас у неї вказано прізвище, ім'я та по батькові. Натомість, у паспорті лише прізвище та ім'я. Її зареєстрували по прізвищу, імені та по батькові. Ми їй, звісно, видамо сертифікат. Добре, що вчителі хвилюються, уточнюють. Насправді, її треба реєструвати так, як є у паспорті. Бо далі вона буде мати проблеми при вступі. І таких випадків є багато. Тому, насамперед, уважність і ще раз уважність…