3 квітня завершується подання заяв на НМТ-2025
Що робити тим, хто не встиг?
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/530552/462566408130592792042458325794890527422336n.jpg)
Лише кілька годин залишається до завершення реєстрації на складання Національного мультипредметного тесту для випускників
А що робити тим хлопцям і дівчатам, які не встигли застрибнути, як кажуть, у той «останній вагон», а вже завтра, 4 квітня, документів ніхто не прийме? Або якщо випускник подав вчасно документи, а вони з якоїсь причини не були зареєстровані, що тоді робити?
Про це журналістка «ВЗ» запитала у директорки Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариси Середяк.
— Справді, 3 квітня завершується реєстрація на участь у Національному мультипредметному тесті, — каже пані Лариса. — До 23.59 ще можна подати документи. Позитивним моментом у цьогорічній реєстрації є те, що багато учасників мають Дію і саме через Дію подавали документи. Приємною несподіванкою для нас стала велика кількість зареєстрованих учасників. Якщо торік по Львівському регіональному центру (сюди входить також Рівненська і Волинська області) було зареєстровано понад 51 тисячу осіб, то цьогоріч станом на зараз ми вже маємо 50 тисяч. А це означає, що сьогодні обов’язково додасться ще тисяча-дві, бо такою є практика минулих років.
— Від цієї цифри будете відштовхуватися, скільки готувати екзаменаційних місць?
— Так. Це вимагає від закладів освіти різних типів вищої освіти, коледжів, училищ, шкіл надання більшої кількості приміщень з хорошими комп’ютерами, надійним інтернетом, відповідним освітленням. Одне слово, щоб усе відповідало тим вимогам, які ставить Міністерство освіти та науки для проведення Національного мультипредметного тесту. Лише по Львову і області зареєструвалося 25 тисяч учасників, з них 6 тисяч — випускники минулих років.
— Якщо хтось з різних причин не встигне зареєструватися до 23.59 3 квітня, то треба буде чекати наступного року?
— З 9-го по 14 травня — додатковий період реєстрації. Ще до війни реєструватися у додатковий період могли лише ті, хто мав справді поважні на те причини. Але оскільки країна живе у час війни, і основною причиною є війна, то реєструємо всіх, хто у додатковий період подав документи.
— У попередньому інтерв'ю, пані Ларисо, ви казали, що на проходження НМТ бажано реєструватися заздалегідь, а не в останній день. Бо, якщо будуть неточності, їх можна буде усунути. Чи були такі, кому повертали на доопрацювання документи?
— Таких було дуже багато. А на сьогодні у нас «висить» понад 700 осіб, а це може навіть бути мінус від загальної кількості зареєстрованих, бо ці 700 осіб умовно не є зареєстровані. Ми їм надіслали в особистий кабінет інформацію про те, що треба змінити. Але для цього треба зайти у свій кабінет і ці зміни можна вносити до 8 квітня. Якщо сьогодні закривається програма для реєстрації, то для тих, хто вже є в базі, ще можна буде виправити документи. Але тільки до 8 квітня. Тому треба бути дуже уважним — зайти і подивитися, чи все гаразд. Якщо відкривається сертифікат, значить учасник зареєстрований. Якщо сертифікат не відкривається, то треба уважно прочитати інформацію, що не так з поданими документами. До прикладу, подали паспорт хлопця, а зареєстрована дівчина.
— Як таке можливо?
— Хтось у школі реєстрував підряд дітей, «підтягнулися» зовсім не ті документи. Ми відразу надіслали повідомлення, що зареєструвати неможливо, бо є невідповідність. Насправді, дитина сама мала би подивитися — чи все гаразд. Або, до прикладу, зареєструвалася дівчинка-азербайджанка. В атестаті за 9 клас у неї вказано прізвище, ім'я та по батькові. Натомість, у паспорті лише прізвище та ім'я. Її зареєстрували по прізвищу, імені та по батькові. Ми їй, звісно, видамо сертифікат. Добре, що вчителі хвилюються, уточнюють. Насправді, її треба реєструвати так, як є у паспорті. Бо далі вона буде мати проблеми при вступі. І таких випадків є багато. Тому, насамперед, уважність і ще раз уважність…