Передплата 2025 «Добра кухня»

росія збільшила кількість атак по Україні, — ЗМІ

  • 04.04.2025, 11:50
  • 195

Від початку мирних переговорів росія збільшила кількість ударів дронами по території Україні більш ніж на 50%. Однак Україна також активізувала свою кампанію з використанням безпілотників протягом останніх тижнів, хоча менше

Наслідки ворожої атаки по Дніпропетровщині. Фото ДСНС
Наслідки ворожої атаки по Дніпропетровщині. Фото ДСНС

Після 18 лютого, від початку мирних переговорів, росіяни завдали 4776 ударів безпілотників, порівняно з 3148 ударами за 30 днів до цього.

Про це свідчать дані Повітряних сил ЗСУ.

Експерти кажуть, що рф посилила свої атаки, щоб змусити Київ піти на поступки й взяти під контроль якомога більшу територію, оскільки Дональд Трамп пообіцяв швидко припинити бойові дії.

«росія намагається посилити біль, який вона завдає Україні, щоб підвищити ймовірність того, що Київ піде на болючі поступки, і показати, що вона може продовжувати боротьбу до нескінченності», — пояснив директор Програми з питань війни, нестандартних загроз і тероризму Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS) Деніел Байман.

Дані свідчать, що до зустрічі в Ер-Ріяді Україна зазнавала в середньому 101 атаки дронів на день, тоді як після неї цей показник зріс до 154, що означає збільшення на 52,5%, вказано у джерелі..

Аналіз The Telegraph також показав, що кількість атак зросла в дні, коли Трамп публічно розкритикував Зеленського в Овальному кабінеті, а США припинили обмін розвідданими з Україною.

28 лютого, коли президент США звинуватив свого українського колегу в тому, що він недостатньо вдячний за американську підтримку, над Україною запустили 208 російських безпілотників порівняно зі 166 напередодні.

7 березня, коли США призупинили обмін розвідувальною інформацією з Україною, Росія запустила 252 безпілотники по Україні, що є другим найвищим показником цього року.

«Очевидно, що росіяни намагалися використати паузу в обміні розвідданими», — додала заступник керівника групи з питань рф та аналітик Інституту війни (ISW) Кароліна Хірд.

Згідно з аналізом The Telegraph, влітку 2024 року рівень перехоплення Києвом постійно перевищував 60%, але за останні два місяці впав до 50% і менше.

Згідно з аналізом на основі даних з бази даних Armed Conflict Location & Event Data (ACLED), Україна запускала в середньому 30 безпілотників на день протягом тижнів, що передували мирним переговорам. У другій половині лютого і першій половині березня ця цифра зросла на 16,7%, до 35 на день.

Україна також змінила свої цілі, перейшовши від прямих військових зіткнень до підриву російської економічної інфраструктури, намагаючись послабити довгострокову здатність Москви підтримувати війну.

«На відміну від українських атак у попередні місяці, які здебільшого були спрямовані на військові об'єкти, дані ACLED свідчать, що понад половину січневих ударів були націлені на нафтову, газову та енергетичну інфраструктуру», — зазначила Ольга Поліщук, менеджер ACLED з досліджень у Східній Європі.