Передплата 2025 «Неймовірні історії життя»

Улюблений пломбір: готуємо морозиво власноруч

Пломбір має французьке походження та відомий ще з часів Наполеона III, але дуже популярним став минулого століття. Його готували за Держстандартом, який не допускав використання консервантів і рослинних жирів. Ніжний вершковий смак, легкий ванільний аромат і гладка кремова текстура роблять десерт бажаним, особливо у спекотні місяці

Фото pexels
Фото pexels

Щоб правильно приготува­ти пломбір вдома, можна купи­ти мороженицю і користуватися нею згідно з інструкцією. Пе­ред тим, як заливати в неї суміш, прилад потрібно охолодити в морозилці упродовж 8−10 годин.

Або ж підготовлену суміш для пломбіру вилити у кон­тейнер з кришкою і поста­вити в морозилку. Кожні 20 хвилин (максимум 30 хв) необ­хідно виймати ємність і пере­мішувати масу, щоб не встигли з’являтися кристалики льоду. Так робити, доки маса не загус­не і достатньо не охолоне. Коли маса набуде бажаної консис­тенції, можна формувати куль­ки і викладати на тарілки або наповнити вафельні стаканчи­ки (їх можна купити) і постави­ти у морозилку на кілька годин.

Домашній пломбір можна доповнити добавками, які зро­блять десерт ще смачнішим: фруктовими та ягідними пюре — проварити пюре з невеликою кількістю кукурудзяного крох­малю (на 100 г пюре не більше 1 ч. ложки без гірки), процідити через сито, остудити, охолоди­ти і додати до маси для пломбі­ру на етапі з'єднання заварної частини із вершковою. Можна додати й свіжі ягоди, шматочки фруктів чи цедру.

Також можна додати сублі­мовані ягоди чи фрукти, подріб­нений шоколад та шоколадний ганаш, родзинки і шматочки ін­ших сухофруктів, горіхи та го­ріхові пасти, праліне, крихти печива або зовсім невели­кі шматочки бісквіту, особливо шоколадного, домашню кара­мель із морською сіллю.

Можна викласти пломбір шарами, чергуючи масу для морозива із густим варенням, карамельним соусом або шо­коладним ганашем.

Класичний пломбір

4 жовтки, 140 г цукру, 100 мл молока 3,5%, 500 мл вершків 35%, 10 г ванільно­го цукру.

Покласти у каструльку (не алюмінієву!) жовтки і цукор. Перемішати вінчиком. Додати молоко, перемішати. Постави­ти на середній вогонь. Постій­но помішуючи, варити до лег­кого загустіння або 850C. Зняти з вогню, перекласти в іншу єм­ність, накрити плівкою впри­тул до маси й остудити, а потім охолодити.

Окремо збити холодні вершки із ванільним цукром до пишності та відносної густини. По ложці додавати до них за­варний крем, що охолонув, пе­ремішуючи на низькій швидко­сті або вручну лопаткою.

Перелити готову суміш для пломбіру в чашу від мороже­ниці й увімкнути прилад. Або покласти у контейнер із криш­кою і поставити у морозиль­ну камеру. Іноді перемішувати. Дочекатися повного охолодження та щільної консистен­ції. Можна набирати моро­зиво ложкою і подавати або перекласти у формочки/ва­фельні стаканчики та заморо­зити, щоб пригощатися ним пізніше.

Пломбір із сухим молоком

250 г вершків 35%, 300 мл молока 3,5%, 100 г цукру, 35 г сухого молока, 10 г кукурудзяного крохма­лю, 10 г ванільного цукру.

У каструльці вінчиком пе­ремішати цукор і сухе моло­ко, додати 250 мл молока, ще раз добре перемішати. Окре­мо розчинити крохмаль у мо­лоці, що залишилося.

Каструльку із сумішшю мо­лока та цукру поставити на середній вогонь, довести до кипіння, влити, помішуючи, су­міш молока і крохмалю, вари­ти до загустіння. Перелити в іншу ємність, накрити плівкою й остудити.

Збити охолоджені вершки із ванільним цукром до пишності та щільності, з'єднати із завар­ною частиною.

Перекласти у мороженицю й увімкнути її. Або перекласти у контейнер із кришкою й поста­вити у морозилку. Періодич­но перемішувати, доки маса не охолоне і не стане схожою за консистенцією та щільністю на пломбір.