Куди подіти врожай кабачків?
Запекти, заморозити, законсервувати…
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/494494/kabachky.jpg)
Мабуть, немає дачника чи селянина, який би не вирощував на своїй ділянці цей смачний і корисний овоч. У врожайні роки кабачків виростає стільки, що тільки й встигай їх готувати, маринувати, пригощати рідних та роздавати сусідам.
Найніжніший смак і низька калорійність плодів зробили цей овоч одним із найулюбленіших і найпоширеніших. А ще — надурожайним.
У 1998 році великобританець Джон Хендбері виростив величезний кабачок вагою майже 62 кг. Кажуть, що через це за кілька днів від нього пішла дружина. Щоб уберегти себе від такого сумного кінця, заздалегідь подбайте про те, що робити з кабачками.
Приготувати. Легкий та ненав’язливий смак робить кабачок чудовою основою для супів-пюре, рагу чи гарніру до м’яса, їх запікають та фарширують, роблять овочеві торти та рулети.
Цукіні та кабачки — знахідка для прихильників корисного харчування та дієт. У 100 г кабачка міститься 30% добової норми вітаміну С і лише 20 кКал. Тут є де розгулятися, плоди можна смажити, тушкувати, робити оладки, запікати, додавати до смузі…
Заморозити. Але перед цим обов’язково подумайте, як ви його використовуватимете. Від цього залежить спосіб нарізання. Можна заготовити три варіанти: великі кубики для супів-пюре, середні - для рагу та запікання, кружальця для супів та смаження. Спершу розкладіть заготовки на тарілку і поставте на кілька годин у морозилку, а потім складіть у пакет. Так шматочки не примерзнуть один до одного. Щоб після розморожування шматочки зберігали колір і форму, перед заморожуванням опустіть кабачок в окріп на 1 хв, остудіть і промокніть шматочки від зайвої вологи.
Закрити у банки. Спробуйте щось нове. Заготуйте кілька незвичних баночок.
Класичні страви — кабачкова ікра і лечо з кабачків або цукіні. Мариновані кабачки не такі популярні, а даремно. Їх можна законсервувати в оцтовому маринаді з солодким перцем або посмажити на грилі і залити олією з ароматними травами. Здивувати родину можна і варенням із кабачків. Нейтральний смак овочів добре доповнять горіхи та родзинки. З кабачків виходять найсмачніші салати на зиму, які без проблем зберігаються усю зиму.
Зробити соус. Текстура кабачка чудово підходить для всіляких заправок. Наприклад: песто з цукіні із базиліком, кедровими горішками та сиром пармезан; соус Анкл Бенс з томатною пастою та болгарським перцем; соус з петрушкою та часником до м’ясних страв; чатні з кабачків — густий пряний соус з карі, імбиром та кінзою.
Кабачки по-італійськи
/wz.lviv.ua/images/articles/2023/07/%D0%BA%D0%B0%D0%B1%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B81.jpg)
2 великі кабачки, 200 мл олії, 3 зубчики часнику, 1 перець чилі, 1 ч. ложка сухої петрушки (прованські трави, м’ята чи базилік), 200 мл білого напівсухого вина, 200 мл оцту яблучного 6%), 1 ст. ложка меду (або цукру), сіль — до смаку, 3 горошини духмяного перцю.
Кабачки очистити від шкірки та насіння, нарізати скибочками завтовшки 2−3 мм.
Скибочки потрібно висушити в електросушарці або духовці, щоб вони залишилися еластичними, м’якими і неламкими. У сушарці на сушіння йде 5−6 год за температури 70°С. Приготувати маринад з оцту та вина у пропорції 1×1. Додати мед і трохи солі, дрібку сухих прованських трав, духмяний перець, довести до кипіння маринад.
Коли маринад закипить, покласти в’ялені кабачки, варити 3−5 хв.
Вийняти їх шумівкою, дати стекти маринаду і охолонути.
Гострий перець та часник нарізати і разом з петрушкою пересипати скибочки кабачків під час заповнення банки. Заповнити, ущільнюючи, невеликі банки кабачками і залити олією. Кабачки мають бути покриті олією.
З такими кабачками дуже смачні бутерброди, бургери, їх можна додавати до салатів, шаурми та інших закусок. Олією з-під кабачків можна заправляти овочеві салати.
Кабачки по-корейськи
/wz.lviv.ua/images/articles/2023/07/%D0%BA%D0%B0%D0%B1%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B82.jpg)
1 кг молодих кабачків, 2 морквини, 1 головка часнику, 5 ст. ложок олії, 5 ст. ложок оцту 9%, 3 ст. ложки цукру, 2 ч. ложки солі, 1 ст. ложка приправи для моркви по-корейськи.
Кабачки і моркву натерти на тертці, не знімаючи шкірки (якщо перезрілі, очистити їх від шкірки і м’якої серцевини із насінням).
Додати до кабачків суміш спецій, зубчики часнику, олію, сіль, цукор та оцет. Перемішати. Залишити овочі на 30−60 хв для виділення соку та маринування.
Розкласти кабачки з морквою у простерилізовані банки, щільно утрамбовуючи, залити маринадом. Накрити прокип’яченими кришками і стерилізувати у каструлі за мінімального кипіння 15 хв.
Герметично закрити, перевернути догори дном і залишити під покривалом до вистигання.
За бажання до кабачків можна додати цибулю, зелень або болгарський перець.
Мариновані кабачки по-українськи
/wz.lviv.ua/images/articles/2023/07/%D0%BA%D0%B0%D0%B1%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B83.jpg)
Молоді кабачки.
У 5 півлітрових банок вкласти: по 2 зубчики часнику, 2 лаврові листки, 2−3 горошини духмяного перцю, 5 горошин чорного перцю, 1 ч. ложка гірчиці у зернах.
Для маринаду: 1 літр води, ¾ склянки оцту 9%, 2 ст. ложки солі, 1 склянка цукру.
Склянка — 250 мл.
Кабачки найкраще використовувати невеликі, максимально молоденькі, але, як стиглі, вибрати середину із зернятками.
Кабачки нарізати брусочками чи кружальцями, вкласти у банки зі спеціями і залити киплячим маринадом. Накрити прокип’яченими кришками і стерилізувати у каструлі за мінімального кипіння 10 хв. Закрити, перевернути до вистигання.