З Німеччини депортували грузинів

Дехто з них очікував притулку у Федеративній Республіці

Фото DW

Німці депортували 65 грузинів, які порушили безвізовий режим і залишалися в цій країні довше, ніж дозволелі 90 днів у 180-денний період, - повідомляє «Rzeczpospolita». Серед вигнанців були й такі, хто чекав у Німеччині для надання притулку, - наголошує у цьому зв’язку посольство Грузії в Німеччині.

Цю інформацію підтвердили кілька грузин, що живуть у Німеччині. Вони написали на Facebook, що йдеться про їхніх співвітчизників, які проживали в Північному Рейн-Вестфалії та Баден-Вюртемберзі і були депортовані.

За їхніми словами, попри те, що «у адміністративному суді є багато справ, це питання вирішили швидко».

За словами генерального консула Грузії у Франкфуртрі Йосифа Чхіквішвілі

, серед 65 депортованих були також грузини з інших країн, зокрема з Ісландії, де їм раніше відмовили у наданні притулку.

Консул додав, що наступний етап депортації з Німеччини запланований на 21 березня. "Ми точно не знаємо, хто в списку, тому що німецька сторона не зобов'язана інформувати нас, кого вони мають намір вислати", - сказав він.

Кілька днів тому німецькі медіа повідомляли про те, що Міністерство внутрішніх справ країни зафіксувало значне зростання числа грузинів, які звертаються із проханням про надання притулку. До прикладу, у вересні минулого року такі заявки подали 238 осіб, у жовтні - 355, у листопаді – 444, а в грудні - 522. У січні 2018 року на здобуття притулку подалося 745 громадян кавказької республіки.

Такі факти можуть завадити свободі пересування грузин в ЄС, бо є механізм призупинення безвізового режиму, який передбачає, що до профілактичних заходів влада може вдатися, зокрема, й після значного зростання числа заяв про надання притулку.