• You are here:
  • Високий Замок
  • Статті
  • Гройсман: "Ціна вугілля в українському енерготарифі в 1,7 рази нижче ціни вугілля в Роттердамі"

Гройсман: "Ціна вугілля в українському енерготарифі в 1,7 рази нижче ціни вугілля в Роттердамі"

Сьогодні українські виробники не можуть купувати вугілля в Роттердамі, оскільки воно набагато дорожче за вугілля на українському ринку.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман відкидає звинувачення у розрахунку тарифу на електроенергію в Україні на базі цін на вугілля в порту Роттердам, наголошуючи, що сьогодні ціна вугілля в тарифі нижчі в 1,73 рази, ніж ціна в Роттердамі.

"Я чую, що в тарифі зараз закладений "Роттердам+". Але це не так. Тому що на Роттердамі вугілля коштує близько 3 тис. грн за тонну), а в тарифі він обчислюється за 1,730 тис. грн (за тонну)", — пояснив він на засіданні уряду в Києві у вівторок.

"Тому 3 тис. грн — це фейк, який намагаються нав'язати українському суспільству", — наголосив В. Гройсман.

Гройсман закликає припинити блокаду критичних товарів з ОРДЛО для енергоринку та металургії

Подальше продовження блокади вантажного залізничного сполучення з ОРДЛО призведе до кризи в енергетиці та металургії, скорочення валютного виторгу та уповільнення економічного зростання, тому необхідно розблокувати постачання критичних товарів, заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, передає Інтерфакс.

"Сьогодні деякі українці власними руками хочуть зірвати опалювальний сезон і змусити віялові відключення електроенергії. Це неприпустимо, треба розмежувати боротьбу з контрабандою та боротьбу з українським народом", - заявив він, відкриваючи засідання уряду в Києві у вівторок.

"Я переконаний в тому, що критичний імпорт мінімального набору продукції, який ми отримуємо з українських надр, ми можемо абсолютно спокійно сьогодні використовувати", - заявив В. Гройсман.

Він наголосив, що від цих поставок залежить робота металургії, в якій зайнято 300 тис. осіб і яка забезпечує значну частку експорту та валютних надходжень у країну.

"Якщо Авдіївський коксохім міг зупинитися від обстрілу росіян, то тепер він може зупинитися, оскільки у нього немає сировини для роботи", - сказав прем'єр-міністр.

Він також констатував, що в Україні в структурі виробництва електроенергії понад 30% припадає на електроенергію з вугілля, а окремі міста, зокрема Київ, Харків, Черкаси та Чернігів, серйозно залежні від вугілля щодо забезпечення теплом.

"Антрацитове вугілля видобувається на тимчасово непідконтрольній нам території. Щоб здійснити модернізацію, відмовитися від цього вугілля і перейти на газову групу, яка видобувається на підконтрольній території, нам потрібно 3-5 років і кожен рік інвестиції в розмірі не менше 15 млрд грн", - зазначив прем'єр.

За його словами, уряд проводить політику диверсифікації поставок енергоресурсів, однак на це потрібен час.

  • You are here:
  • Високий Замок
  • Статті
  • Гройсман: "Ціна вугілля в українському енерготарифі в 1,7 рази нижче ціни вугілля в Роттердамі"