То проти «помаранчевої чуми» ратували, то прокремлівський «Інтер» перевиховують

Скандальна репутація Іллі Киви і «братчиків» Корчинського підлила олії в «ІНТЕРівську» пожежу.

Коли розвіявся дим від «інтерівського» згарища, виднішими стали обличчя персонажів, причетних до цієї історії з їдким душком. У подіях, які однозначно були провокацією (ось тільки версії, ким і для чого організованою, різняться), засвітилися дійові особи з неоднозначною репутацією. На барикадах, які закамуфлювали під антиінтерівську акцію гніву ветеранів АТО, активістами були «братчики» Корчинського і не менш «яскравий» екс-начальник поліцейського департаменту протидії наркозлочинності Ілля Кива. Як голосно вони не кричать про антиукраїнську політику «Інтера» і кару за неї, у патріотизм цих персонажів вірять далеко не всі. І підстави для сумнівів є. 

Серед тих, хто командував пікетом під «інтерівським» офісом, а у телесюжетах навіть фігурував як організатор акції, був Олексій Середюк. Представлення його як учасника АТО, бійця батальйону «Свята Марія» — головний аргумент, до якого апелюють ті, хто доводить: Середюк не може бути провокатором, бо він — патріот. Судити про участь і заслуги Середюка у подіях на Донбасі залишимо безпосереднім свідкам цих подій. Але є факти в його біографії, здатні зворохобити нотки сумнівів навіть у головах тих, хто свято увірував у патріотизм цього героя «антиінтерівської історії». Середюку згадали не лише причетність до «Братства» і криваві події на Банковій 1 грудня 2013-го, а й «євразійську» риторику на з’їздах організації, яка зажила слави серед прихильників «російського неофашизму». 

«Штурм Адміністрації президента на вулиці Банковій (1 грудня 2013-го). Акція починалася мирно. Але раптом кількадесят молодиків почали поводитися радикально. Один з них завів грейдер. Провокатори почали нападати на солдатів, били ланцами й уламками арматури. А ось на грейдері серед провокаторів — людина, дуже схожа на Олексія Середюка. Він — з організації «Братство», підконтрольної колишньому заступникові секретаря РНБОУ Володимиру Сівковичу. Тоді їхньою головною метою і було спровокувати силовий розгін Майдану. Тепер цей же Середюк організовує акції протесту під телеканалом «Інтер» і говорить нібито від імені патріотів». Це — сюжет з «інтерівських» «Подробностей». Тільки не поспішайте з висновками: мовляв, вже той факт, що Середюка очорнює фірташівсько-льовочкінський телеканал, сам за себе говорить. Роль Корчинського і його «братчиків» у подіях на Майдані досі викликає чимало запитань, незалежно від того, говорить про неї Льовочкін (версія про причетність якого до силового розгону «майданівців» теж залишається нерозвінчаною) чи сам Корчинський, звісно ж, в іншій інтерпретації. 

Якщо на те буде воля і щедрість замовника, роль провокатора і жертви провокації можна грати одночасно. Що заважає «організувати» потрібну акцію, а потім «розвінчувати» її ж персонажів (за двосторонньою згодою і вигодою)? 

В історії з «Інтером» такий сценарій теж вірогідний. Саме на нього кивають ті, хто не вірить, що можна підспівувати «рашисту» Дугіну, а потім відхреститися і стати щирим патріотом України. Про «євразійський» епізод у біографії нагадали як «Братству» загалом, так і Середюку зокрема. В Інтернеті спливли архівні стенограми виступів на зльотах і скандальних акціях дугінського «Евразийского союза молодёжи» і його українських філій борців з «помаранчевою чумою». Ось цитата з промови Середюка на одному з таких збіговиськ, учасники якого ратували за федералізацію України та її вступ в «Евразийскую Империю»: «Наша борьба будет происходить везде. Мы боремся не за какие-то призрачные идеи «демократии», которые нам предлагает Ющенко — марионетка Америки. Мы начинаем борьбу за наше господство, за господство Евразии, за торжество Православия». 

«Один з активістів нападу на «Інтер», Олексій Середюк, виявився прибічником російського фашиста Дугіна, у таборах якого проходили підготовку лідери «ДНР» Пургін і Фролов, — прокоментував «дугінські хроніки» з життєпису «братчиків» журналіст і блогер Денис Казанський. — Для організації всієї цієї «підстави» навколо «Інтера» Фірташ з Льовочкіним могли б підшукати когось менш одіозного. Тоді б ніхто не докопався. А так — знову провал». 

На звинувачення щодо «євразійської підтанцьовки» у «Братстві» виправдовуються: з «дугінцями», мовляв, давно порвали. Для правдоподібності нагадують історію з підпалом у Москві офісу «Евразийского союза молодёжи», який у Дугіна закидали «Братству». 

Висновки робіть самі. Як і про роль в «антиінтерівських» подіях скандального Іллі Киви. Вести програму на каналі NewsONE, яким заправляють екс-«регіонали», патріот Кива не погребував. І після цього «Інтер» за антиукраїнську позицію пікетує, погрожуючи і до NewsONE добратися, якщо керівництво не звільнить з каналу Ганну Герман. Так, наче без Герман «ригівський» канал зразково-патріотичним стане.

Фото зі сайту facenews.ua