• You are here:
  • Високий Замок
  • Статті
  • Володимир Зуб: "Рівень захворюваності залишається високим, тому треба бути обережними"

Володимир Зуб: "Рівень захворюваності залишається високим, тому треба бути обережними"

У зв’язку з цим, було прийнято рішення про продовження карантину в школах.

Начальник управління охорони здоров’я ЛМР повідомив, що за минулий тиждень, з 25 по 31 січня, зареєстрована найбільша кількість захворілих. На території м. Львова перевищений епідемічний поріг.

«За результатами спостереження за епідситуацією, можна констатувати, що за останній тиждень, з 25 по 31 січня, піковий тиждень, зареєстрована найбільша кількість захворілих. Загалом 9 тис. 5 осіб, з них близько 50% - діти. Це найвищий рівень захворюваності, який був за січень місяць. Таким чином, інтенсивний показник склав 119,9 при епідемічному порозі 108,8. Тобто, де-юре і де-факто епідемічний поріг перевищений на території м. Львова. Відповідно, ця ситуація вимагає продовження в життя обмежувальних заходів. І на комісії з питань ТЕБ та НС, заслухавши доповідь головного санітарного лікаря м. Львова, начальника управління охорони здоров’я, було прийнято рішення про те, щоб продовжити призупинення навчального процесу в школах. На середу, четвер, п’ятницю навчання відновлюватися не буде, у зв’язку з високим рівнем захворюваності.

Ми взяли до уваги той факт, що в таких погодних умовах, які є сьогодні, вірус грипу і інші віруси дуже добре зберігають свої вірулентні властивості. Вони не гинуть в такому середовищі. Без сумніву, що ризик захворіти залишається високим, особливо в організованих колективах. Тому прийнято таке рішення.

За вчорашній день, за понеділок, зареєстровано 1900 випадків. В понеділок, після вихідних, люди більше звертаються до лікарів. Це підтверджує, що рівень захворюваності є високий, тому треба бути обережними. Якщо порівняти вчорашній день з минулим тижнем, ми спостерігаємо, що кількість зареєстрованих дітей в різних вікових групах трохи зменшилась. Якщо взяти інформацію з наших стаціонарів, ми теж спостерігаємо, що наплив пацієнтів трохи стабілізувався, призупинився.

На сьогоднішній день в міських стаціонарах лікується 136 людей з пневмонією, з них 23 дитини, 7 людей у відділеннях реанімації, 3 з них знаходяться на апараті штучної вентиляції легень. За цей період вже виписано 85 людей з пневмонією. Але поки що кількість госпіталізованих перевищує кількість виписаних.

 В місті Львові зареєстровано 5 осіб, які померли від доказаного вірусу грипу. Про п’ятий випадок повідомлення надійшло вчора ввечері. Щодо 4 випадків, то всі ці особи були з групи ризику. Одна особа страждала системним захворюванням, була на гормонотерапії, до лікарів не зверталася, звернулася на четверту добу, на п’яту померла. Ще один пацієнт старшого віку з онкозахворюванням теж пізно звернувся. Сімейний лікар тричі рекомендував госпіталізацію, тричі пацієнт писав відмову, з четвертого разу був госпіталізований і, на жаль, дуже швидко помер в реанімації Лікарні швидкої медичної допомоги. Тобто, пізнє звертання призводить до трагічних наслідків. Третій випадок — це пацієнт з супутньою патологією, з цукровим діабетом. Теж пізнє звертання до лікарів, госпіталізація в реанімацію, смерть. Четвертий випадок: доставлений молодий пацієнт без свідомості, в комі, впродовж однієї доби помер.

Якщо впродовж двох днів від початку захворювання і початку лікування (чи самолікування, чи лікування під наглядом лікаря) немає стабілізації ситуації, немає відчуття покращення, треба негайно бути госпіталізованим  в стаціонар. Не треба зволікати. Я ще раз закликаю всіх вчасно звертатися і, якщо лікар рекомендує госпіталізацію, не відмовлятися від госпіталізації. Також нагадую банальні правила, які рятують життя — тепло вдягатися, ноги тримати в теплі, мити руки, вживати С-вітамінізовану їжу (цибуля, часник, калина, шипшина), добре відпочивати і при перших ознаках захворювання вчасно звертатися за медичною допомогою», - розповів начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб.

«В нас простежується перевищення епідпорогу у віковій групі дітей 3-6 років і 7-14 років. За четвертий тиждень січня захворіла 1431 дитина, віком 3-6 років, 1330 осіб — віком 7-14 років. Я звертаю увагу на засоби неспецифічної профілактики, елементарної поведінки. Раджу уникати місць масового скупчення, робити вологе прибирання, провітрювання приміщень кожних 2 години. Прошу уникати спілкування з хворими для профілактики інфекційних захворювань. Зараз затверджений комплексний план з профілактики грипу і ГРВІ. Я звертаюсь до всіх керівників підприємств, організацій, незалежно від форм власності, - забезпечити виконання комплексного плану з профілактики гострих респіраторних вірусних інфекцій. Це дасть можливість нам зменшити рівень захворюваності», - зазначив головний державний санітарний лікар м. Львова Віктор Винар.

Джерело: Прес-служба ЛМР.

  • You are here:
  • Високий Замок
  • Статті
  • Володимир Зуб: "Рівень захворюваності залишається високим, тому треба бути обережними"