Передплатити Підтримати

Клімкін залишився незадоволений переговорами в Берліні

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін залишився незадоволений підсумками зустрічі міністрів закордонних справ "нормандському форматі" в Берліні.

Про це він повідомив журналістам після зустрічі, повідомляє Deutsche Welle.

За інформацією видання, переговори почалися близько 21-ої години за київським часом, а вже за кілька годин перемовини закінчилися і учасники сіли вечеряти.

"Одночасно стало відомо, що російський міністр має намір зробити заяву для преси, але не на віллі для прийому гостей німецького МЗС на березі Тегельского озера на північно-західній околиці німецької столиці, де проходила зустріч, а ближче до півночі в готелі "Адлон". Усі репортери, які приїхали з Лавровим з Москви, а також акредитовані в Берліні російські журналісти, відразу ж зібрали свої речі і рушили в центр німецької столиці. Потім Павло Клімкін покликав до себе українську пресу і повідомив їй, що незадоволений підсумками переговорів", — зазначає видання.

Глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр зазначив, що у Берліні, не досягнуто прориву, але "відчутний прогрес є".

"Це була складна справа, і можу вас запевнити, що терпець усіх учасників на межі. Але сьогодні в мене склалося враження, що чотири міністри закордонних справ, які зібралися тут, усвідомлюють свою відповідальність і розуміють, що далі так продовжуватися не може", — сказав він.

За словами німецького міністра прогрес полягає в тому, що сторони зуміли домовитися принаймні про критерії, згідно з якими має початися відведення важкої військової техніки від демаркаційної лінії, зафіксованої в Мінському протоколі.

Найближчим часом, як заявив Штайнмаєр, має відбутися засідання так званої контактної групи, щоб домовитися про початок цього процесу. Багато чого в цьому зв'язку залежить від Москви.

Штайнмаєр заявив, що "Росія сьогодні пообіцяла чинити необхідний вплив на східноукраїнських сепаратистів".

Якщо відбудеться все те, про що домовилися міністри в цю середу, додав він, це означатиме, "що ми стали ближче до саміту в Астані, якого багато хто так чекає, особливо в Україні".

Штайнмаєр стверджує, що під час переговорів було домовлено про лінію розмежування між українською армією та бойовиками на Сході України.

Про це повідомляє офіційний твіттер МЗС Німеччини, а також веб-сайт відомства.

"Ми погодили лінію розмежування, відведення важкого озброєння та на невідкладну зустріч контактної групи", — цитує міністра твіттер-повідомлення міністерства.

Прес-реліз німецького МЗС уточнює, що відведення військ має проходити вздовж тієї лінії, про яку було домовлено в вересні у Мінську. Ключові деталі, зокрема, належність території донецького аеропорту, не уточнюються.