В Радбезі ООН обговорили можливі сценарії розвитку ситуації в Україні

У середу ввечері, 12 листопада, у Нью-Йорку пройшло позачергове засіданні Ради Безпеки ООН щодо ситуації в Україні.

Засідання було скликане за ініціативи США. Зустріч відбулася через кілька годин після того, як представник НАТО заявив, що колони російських військових і техніки перетнули кордон з Україною, зазначає DW.

Представниця США Саманта Пауер підкреслила, що Росія "тільки говорить про мир, а насправді підживлює військові дії".

У Москві ж, як і раніше, цю інформацію заперечують. Заступник постійного представника РФ в ООН Олександр Панкін на засіданні Радбезу заявив, що дані про перекидання російських військ — це "пропагандистська фальшивка".

Помічник генерального секретаря ООН з політичних питань Йенс Тойберг-Франзен заявив, що міжнародна організація побоюється можливого поновлення активних бойових дій в Україні, передає Associated Press.

В ООН вважають, що криза на Донбасі триватиме ще місяцями й буде проявлятися в періодичних, але менш інтенсивних сутичках.

Тойберг-Франзен заявив, що ситуація може перетворитися на "заморожений конфлікт" на роки чи навіть десятиліття. Він визнав відповідальність усіх сторін конфлікту за поточну ескалацію, однак зазначив, що основна провина лежить на сепаратистах, повідомляє Agence France-Prese.

Постійна представниця Литви в ООН Раймонда Мурмокайте заявила на засіданні Радбезу, що Росія веде в Україні "неоголошену війну". Вона прокоментувала в тому числі наміри російського міністерства оборони збільшити кількість польотів бомбардувальників у рамках патрулювання по всьому світу. На думку Мармокайте, це свідчить про агресивну політику РФ, яка поширюється за межі України.

У свою чергу постійний представник України в ООН Юрій Сергеєв заявив, що відкрита війна на Сході України не почалася лише "завдяки стриманості України". "Ми зберігаємо прихильність мирному врегулюванню та мінським домовленостям і закликаємо Росію зробити те саме", — наголосив він. Також Сергеєв підкреслив, що бойовики заважають місії ОБСЄ виконувати моніторинг кордону.