Чому путін не зважився оголосити Україні війну і загальну мобілізацію?

Кожного разу, як тільки путін терміново збирає позачергове засідання держдуми чи ради федерації, нічого доброго для нас, українців, це не приносило

Так було і в 2014 році, так було і в лютому 2022 року. Тому, коли стало відомо, що путін несподівано скликає держдуму, яка тільки пішла у відпустку, нічого втішного ми знову не могли чекати.

Навпаки, багато українських і закордонних політиків, аналітиків, журналістів почали висловлювати різні версії заради чого путін повертає держдуму із відпустки. Висловив і я своє припущення, яке зводилось до того, що він указом запровадить воєнний стан і оголосить загальну мобілізацію та відправить у відставку прем’єр-міністра мішустіна і замість нього призначить нового прем’єр-міністра, а фактично свого наступника. Для того, щоб реалізувати ці свої рішення, путіну і потрібно була і держдума, і рада федерації. Але путін в останній момент, мабуть, знову не зважився на ці рішення, тому держдума і розглянула другорядні питання. Очевидно, відбулись якісь події, і він не скасував свої плани, а лише відтермінував. Що ж це за події?

Впевнений, що візит президента США Джо Байдена до Саудівської Аравії.

путін протягом тривалого часу робив все, що міг, щоб цей візит не відбувся. Але, попри усі його зусилля і активну роботу агентури, це йому не вдалося. Візит відбувся. Він міг принести великі репутаційні втрати Джо Байдену.

Усі добре пам'ятають скандал з жорстоким убивством відомого журналіста і про можливу причетність до цього спадкового принца. Усім добре відома і реакція США на це жахливе убивство і особисто Джо Байдена.

Але сучасна політична ситуація у світі і війна, яку затіяв в центрі Європи путін, мабуть, вимусила владу США шукати певні компроміси і щодо особистої зустрічі з принцом Саудівської Аравії, який фактично і приймає усі державні рішення. Головний зміст візиту Джо Байдена, крім питань двосторонніх відносин, стосувався стратегічного питання - ціни на нафту. Вірніше - максимальне зменшення цієї ціни. Для цього необхідно, щоб Саудівська Аравія значно збільшила видобуток нафти.

Це надзвичайно важливо, оскільки американські аналітики порахували, якщо встановити ембарго на ціну сирої нафти, що намірилися зробити США, то видобуток нафти зменшиться, і російська нафта, замість зниження ціни, навпаки значно подорожчає, приблизно до 140 доларів, що значно збільшить надходження валюти путіну, попри зменшення загального видобутку цієї нафти. Ще недавно світова ціна на нафту була приблизно 120 доларів, що забезпечувало путіну величезні валютні надходження. Зараз ціна почала падати. Вона тепер торгується приблизно по 95 доларів. кремль може себе добре почувати лише тоді, коли ціна на нафту є приблизно в діапазоні 100 доларів за барель. У разі, якщо домовленості з Саудівською Аравією будуть досягнуті, то ціна на нафту, як прогнозують американські аналітики, може впасти до 60 доларів і менше. Це - крах путінського режиму. Може, хто забув, то СРСР був супердержавою, але навіть ця могутня країна зазнала краху, в тому числі через падіння ціни на нафту. І це теж зробила Саудівська Аравія в 1986 році, значно збільшивши видобуток нафти.

Правда, СРСР зміг протриматись на своїх ресурсах ще п’ять років до свого краху, у путіна таких ресурсів немає. Краху СРСР, крім ціни на нафту, значно посприяла і агресія СРСР в Афганістані. Ці дві обставини і плюс Стратегічна оборонна ініціатива (СОІ), яку президенту Рейгану вдалось нав’язати СРСР. Оскільки ці сотні супутників, які США планували запустити в космос з суперзброєю - лазерами, ядерними ракетами і магнітними пушками, були фейковими. Усі ці зоряні війни не були реальністю, але гарні мультики, які придумали американці, свою справу зробили - СРСР втягнувся в ці зоряні війни і остаточно себе знищив.

Тому путін усвідомлює, що обвал ціни на нафту у поєднанні з війною з Україною неодмінно призведуть до краху його влади. Крім цього, завершиться розвал російської імперії, і на її місці виникнуть нові геополітичні утворення. Можна допускати, що путін це усвідомлює і намагається геополітичну поразку відтермінувати. Але він не може усвідомити іншого, що механізм знищення влади вже запущений, і він його не може зупинити, як і тих наслідків, які неодмінно настануть. Оголошення війни і мобілізації та призначення свого наступника прем’єр-міністром, на фоні щоденного погіршення рівня життя, могли викликати дуже серйозну внутрішньо політичну напругу у рф.

Можливо, у нього з’явилася інформація щодо можливих компромісів США із Саудівською Аравією, яка і змусила його зупинити реалізацію своїх рішень.

Тому і держдума розглянула другорядні питання, рада федерації так і не була скликана, а на раді безпеки він взагалі обговорював не ті питання, заради яких він її скликав. Розв’язка трагедії путіна і росії стає все ближчою.

Можливо, були ще якісь причини у путіна, чому він відтермінував реалізацію рішень про тотальну війну із світом і свого наступника, але ситуація складається так, що ці його рішення вже нікого не будуть цікавити.

Невже путін і його населення може думати, що ще довго можна безкарно убивати українців і знищувати їх державу?

Схожі новини