Передплата 2024 «Добре здоров’я»

SpaceX Ілона Маска втратив 40 супутників

Через потужний геомагнітний шторм сателіти Starlink не змогли вийти на задану орбіту. І тепер згорають в атмосфері

Компанія SpaceX минулого тижня запустила на навколоземну орбіту 49 супутників зв'язку Starlink. Для цього фірма американського мільярдера Ілона Маска використала ракету Falcon 9. "Близько 80 % цих сателітів постраждали через геомагнітний шторм", - повідомила SpaceX 9 лютого.

Атмосфера зробилася надто щільною

Геомагнітні бурі є наслідками потужних вибухів на поверхні Сонця: потоки заряджених частинок (так звані сонячні вітри), які випромінює наша зірка, досягають Землі, де взаємодіють з її магнітним полем. Це може призвести, зокрема, до порушення зв'язку на нашій планеті.

У випадку зі супутниками Starlink геомагнітний шторм "накрив" якраз ту ділянку навколоземного простору, де на той час були сателіти. Як наслідок, атмосфера зробилася настільки щільною, що супутники не досягли тієї орбіти, на яку мали вийти, інформує CNN. Атмосферний опір "був навіть на 50 % сильнішим, ніж під час попередніх запусків".

За даними SpaceX, близько 40 супутників Starlink, які мала вивести на навколоземну орбіту ракета Falcon 9, найближчим часом увійдуть в атмосферу Землі і згорять (із частиною сателітів це вже сталося). Як запевнила компанія Ілона Маска, під час сходження з орбіти апарати Starlink з іншими сателітами не зіткнуться, і жодна їх частина не впаде на Землю.

Вас також може зацікавити: Космічну "Загадку" продали з молотка

42 тисячі Starlink забезпечать глобальний інтернет

Наскільки великими будуть фінансові втрати SpaceX? Наразі компанія про це не повідомляє. Як нагадала CNN, 2019 року директорка Ґвінн Шотвелл розповіла, що вартість одного сателіта Starlink "значно менша за мільйон доларів".

Як зазначила пані Шотвелл зараз, запущені минулого тижня супутники, яким геомагнітний шторм не завадив, приєднаються до близько двох тисяч Starlink, виведених на орбіту раніше.

SpaceX працює. зокрема, над збільшенням потужності глобального космічного інтернету. За задумом компанії Ілона Маска, цей унікальний проєкт повинен забезпечити людям доступ до мережі навіть у найвіддаленіших куточках земної кулі.

"SpaceX обіцяла, що гарантувати швидкий й безперебійний доступ до інтернету зможуть 42 тисячі супутників, які працюватимуть узгоджено, - нагадала CNN. Тобто Ілону Маску їх іще запускати й запускати... Однак, констатувала CNN, уже "у січні 2022 року інтернетом, які забезпечують супутники компанії SpaceX, користувалися близько 145 тисяч осіб у 25 країнах світу".

Читайте також: Український супутник такий же супутник, як Голобородько - президент

Схожі новини