Будинок... надрукували на 3D-принтері
Американська мати-одиночка переїхала туди якраз перед Різдвом
Напередодні Різдва так хочеться вірити у те, що дива трапляються... І це справді так! Принаймні у цьому тепер твердо переконана американська мати-одиночка Ейпріл Стрінґфілд. Саме у Різдвяні дні вона та її 13-річний син переїхали до свого нового будинку! Це житло жінка придбала у рамках програми допомоги незаможним людям, яку реалізує міжнародна організація Habitat for Humanity. За її інформацією, будинок для Ейпріл та її сина повністю... надруковано на 3D-принтері! Це один із перших таких будинків у США – але точно не останній.
Як розповіла CNN керівниця відділення Habitat for Humanity у місті Вільямсбург (штат Вірджинія) Дженет В. Грін, будинок для Ейпріл Стрінґфілд та її сина виготовила на замовлення Habitat компанія 3D-друку Alquist. На те, аби надрукувати зовнішні й внутрішні стіни будинку площею 111 квадратних метрів, пішло 12 годин. Якби будинок не друкували на 3D-принтері, а споруджували у звичайний спосіб, це зайняло би близько місяця.
У цьому будинку – три спальні та дві ванні кімнати
Дім обладнаний сонячними батареями, які забезпечують його електрикою, а також... 3D-принтером. Як розповіла CNN керівниця відділення Habitat for Humanity у Вільямсбурзі, завдяки цьому пристрою нові мешканці диво-будинку зможуть самостійно виготовити усе, що їм необхідно, – “від електричних розеток до ручок для шухляд”.
Під час спорудження будинку для Ейпріл Стрінґфілд використали бетон, завдяки чому вартість проєкту вдалося суттєво знизити. (Ціни на деревину, з якої у США часто споруджують такі будинки, зросли з початку пандемії приблизно на 50%). Як кажуть у Habitat for Humanity, будинок із бетонними стінами значно краще витримує руйнівні торнадо, від яких останнім часом потерпають чимало регіонів США.
Ейпріл Стрінґфілд змогла придбати цей будинок завдяки участі у програмі допомоги Habitat Homebuyer. “Мій син і я дуже щасливі, – заявила мати-одиночка на порозі свого нового дому, під час прямого ефіру на сторінці Habitat у соцмережі Facebook. – Я завжди хотіла стати власницею будинку. І ось моя мрія здійснилася. Це місце я зможу назвати своїм домом. Мій син нарешті матиме двір, у якому зможе проводити вільний час”.
Як розповіла CNN Дженет В. Грін, аби мати змогу придбати цей будинок на спеціальних умовах, Ейпріл Стрінґфілд мусила довести, що вона цього гідна, зокрема повинна була “мати хорошу репутацію й бути готовою співпрацювати з організацією Habitat for Humanity”, кожна філія якої “у США та в усьому світі продає будинки партнерським сім’ям із низькими або помірними доходами”.
У Habitat for Humanity обіцяють, що й надалі використовуватимуть технологію, яка дозволяє виготовляти будинки за допомогою 3D-принтера. Мовляв, “ця технологія забезпечує домовласникам можливість заощаджувати”. Очевидно, не тільки домовласникам, а й самій Habitat: адже меблі й сантехніку мешканці можуть надрукувати собі самі…
Читайте також: Труллі казкового Альберобелло