Pink Floyd зняли кліп в українській "зоні відчуження"

Зйомки відеокліпу британської рок-групи Pink Floyd на інструментальну композицію Marooned частково проходили в українському місті Прип'ять, жителі якого були евакуйовані після аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році, повідомляється на сайті радіостанції ABC.

Відеокліп на інструментальну композицію опублікований на спеціальному сайті, присвяченому перевидання останньої платівки Pink Floyd-The Division Bell, яку музиканти записали в 1994 році. Як зазначає телеканал, в першій частині кліпу глядач бачить зняті з Міжнародної космічної станції кадри Землі, у другій - "похмурі пейзажі" покинутого українського міста Прип'ять.

Як пише журнал Rolling Stones, у другій частині кліпу камера слідує за чоловіком, який ховається в міських руїнах. Ці кадри перемежовуються з архівними зйомками тих же місць часів СРСР.

За даними Rolling Stones, зйомки відео проходили в Україні на початку квітня і тривали близько тижня. Режисером відео виступив британець Обрі Пауелл.

Перевидання останнього альбому британського колективу відбудеться в честь 20-річного ювілею з його релізу - альбом був випущений в квітні 1994 року. У записі платівки брали участь музикант і гітарист Девід Гілмор, клавішник Річард Райт і барабанщик Нік Мейсон. У перший тиждень продажів альбом дебютував на першому місці в Billboard 200.

Жителі міста Прип'ять, в якому жили фахівці Чорнобильській АЕС, були повністю евакуйовані відразу після аварії на ЧАЕС, що сталася 26 квітня 1986 року. На ЧАЕС четвертий енергоблок станції, піддавши територію в радіусі 30 кілометрів радіаційного забруднення. Загальна площа радіаційного забруднення від аварії тільки в Україні склала 50 тисяч квадратних кілометрів в 12 областях, постраждали також території Росії і Білорусії.

Джерело: РИА Новости