«Спікер Стефанчук, його „гопкомпанія“ і колишня „опзж“ спробують щось скомбінувати…»
В опозиції побоюються, що розгляд законопроєкту про заборону російської церкви в Україні знову заблокують
На найближчому пленарному засіданні Верховної Ради, яке, орієнтовно, відбудеться 20−22 серпня, народні депутати з великою ймовірністю підтримають у другому читанні законопроєкт № 8371, який унеможливить діяльність в Україні релігійних організацій, керівний центр (управління) яких розташований за межами України, — в державі, що здійснює проти нас збройну агресію. Про готовність парламентаріїв схвалити цей документ повідомив голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв.
За його словами, представники більшості готові дати за цей законопроєкт щонайменше 150 голосів, а вкупі з голосами інших фракцій він набере не менш ніж 240−250 «за».
Згаданий законопроєкт планували внести на розгляд у сесійну залу ще у липні, але тоді, сказав Потураєв, на погоджувальній раді відмовилися його розглядати, побоюючись, що необхідної кількості голосів не набереться. Така нерішучість спровокувала демарш представників «Європейської Солідарності» та інших представників опозиції - 23 липня вони заблокували трибуну з вимогою негайно поставити цей законопроєкт на голосування. У відповідь на це спікер Руслан Стефанчук закрив весняну сесію ВР. І пояснив, що резонансний законопроєкт протягом кількох тижнів доопрацьовуватимуть у комітетах…
Про необхідність ухвалення законопроєкту № 8371 заявив Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. «…Держава й суспільство зобов’язані захистити себе на духовному фронті від агресії „русского міра“. Закон, про необхідність якого говорять уже кілька років, життєво необхідний. Це як закон про заборону рабства. Це як закон про заборону домашнього насильства. Цей закон — єдиний спосіб захистити свободу віросповідання для тих, хто не може й не хоче її захищати, віддавшись у добровільне служіння москві, — заявив глава ПЦУ. — У нас заборонено російські банки й медіа, партії та інші структури. На цьому фронті не має залишатися без захисту одна з найбільш важливих і вразливих ділянок… Заборона російським релігійним центрам мати владу над українськими релігійними спільнотами жодним чином не зачіпає свободу віри, а навпаки — захищає її від кремлівської тиранії».
За словами глави ПЦУ, такий закон мав би бути демократичним, передбачати аналіз, судову процедуру, можливість оскарження, мати на меті не карати, а захищати. «Чи пропонований законопроєкт відповідає такому баченню? — запитує Епіфаній і відповідає: — Загалом, так. Довкола деталей тривають суперечки. Але наша позиція — краще мати недосконалий закон, який надалі можна поліпшити, ніж не мати ніякого… Це питання не просто назріло, а давно перезріло. Треба зробити все можливе, щоби пролом в обороні, через який „русскій мір“ ллє отруту в душі українців, був нарешті закритий».
Коментар для «ВЗ»
Народний депутат Софія ФЕДИНА («Європейська Солідарність»)
Нам обіцяли, що пленарне засідання проведуть ближче до Дня Незалежності. І «релігійне» питання мало би стояти першим у порядку денному. Але я вважаю, що нас надурять. Я працюю у тому ж комітеті, що і Потураєв, і можу запевнити: наш варіант законопроєкту повністю готовий. Депутатських голосів, думаю, назбирається. Але спікер Стефанчук, його «гопкомпанія» і колишня «опзж» намагатимуться щось скомбінувати. Тому маю сумніви, що цей законопроєкт внесуть на розгляд. Уже більш ніж пів року нас годують обіцянками, що він стоятиме у порядку денному — насправді вони шукають можливості, щоб повністю заблокувати цей документ, не вносити його до зали…