Кровохаркання сигналізує не лише про туберкульоз…
Серед онкохворих найменше шансів перемогти недугу — у пацієнтів із раком легень
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/517529/raklegen.jpg)
На початку серпня у світі відзначають День боротьби з раком легень. Від цієї хвороби щороку помирає близько 2 мільйонів людей.
Заступниця медичного директора з якості надання медичних послуг Лікарні Святого Мартина, лікарка-пульмонолог Оксана Цімбота нагадує: найбільше ризикують захворіти на рак легень курці, зокрема ті, які курять електронні сигарети (бо вважають їх більш «безпечною» альтернативою), а також люди, які змушені щодня вдихати тютюновий дим, бо мешкають під одним дахом з активним курцем.
Також частіше, ніж в інших, патологія розвивається у людей, які часто піддаються опроміненню, впливу газу радону або контактують з іншими канцерогенами. Більший ризик, що у їхніх легенях колись виявлять злоякісну пухлину, також у тих, хто потерпає від частих хронічних запальних захворювань легень, має імунодефіцит або у кого на рак легень хворіли найближчі родичі.
Це може бути злоякісне захворювання легень, якщо турбує:
- тривалий кашель;
- кровохаркання;
- біль у грудній клітці, який часто посилюється за глибокого вдиху, кашлю, сміху;
- свистяче дихання;
- задишка;
- осиплість голосу;
- постійне відчуття сильної втоми;
- втрата ваги без видимої причини;
- часті інфекції дихальних шляхів, яких хворий не лікує або лікує неправильно.
Тож якщо помітили, що щось із вами «не так», — зверніться до лікаря!
Рак легень, зауважує фахівчиня, одна з найпідступніших хвороб, оскільки довго не дається взнаки. Тож вкрай важливо вчасно її діагностувати. Проте більш важливо — докласти зусиль, щоб її уникнути.
Профілактика — проста, але вона справді рятує життя. Відмовтеся від куріння. Ведіть активний спосіб життя. Їжте здорову їжу. Не проходьте рентген-обстежень без потреби, але робіть щорічну планову рентгенографію.