Україна стає на коліна перед Москвою?
Кучма у Мінську запропонував, щоб наші воїни на Донбасі «не стріляли у відповідь»
![](https://img.wz.lviv.ua/0y7_eJgD7xNtb24Ip9nNM_756DY=/428x285/smart/filters:format(webp)/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/391858/zeku.jpg)
З великим занепокоєнням у суспільстві сприйняли реляції поновленого керівника української делегації на переговорах у Мінську щодо врегулювання ситуації на Донбасі Леоніда Кучми — про «істотний прорив», «конструктивізм». У «дорожній карті», яку запропонував посланець Зеленського іншій стороні, проглядаються ознаки капітуляційності, зради національних інтересів…
Це добре, що українська група вкотре порушила тему припинення вогню, звільнення військовополонених, політичних в’язнів. Мир потрібен Україні будь-що! Але яку ціну готове заплатити нове керівництво держави за цей прогрес? Надто дорогу, виявляється. На переконання Кучми, прописуючи нові домовленості про «режим тиші» в зоні збройного конфлікту, треба ввести норму «не стріляти у відповідь». Уявіть собі: бойовики накривають смертоносним металом українські позиції, а наші хлопці у відповідь мають мовчати! Чи погодяться на таку «геніальну» ідею наші воїни, з яких хочуть зробити гарматне м’ясо? І що скажуть на це їхні матері? Особливо після трагічних звісток з фронту упродовж кількох останніх днів.
Інша «ділова» пропозиція Кучми, який діє за мандатом Зеленського, — в односторонньому порядку зняти економічну блокаду з окупованих територій Донецької та Луганської областей. Іншими словами, дозволити незаконні бізнес-операції, скасувати економічні обмеження щодо терористичних режимів на окупованому Донбасі. Експрезидент України Петро Порошенко відреагував на це різкою заявою, в якій пояснив ситуацію:
«15 березня 2017 року рішенням РНБО було призупинено економічні зв’язки з окупованими територіями — це була реакція на свавільне захоплення (експропріація або запровадження зовнішнього управління Москвою) українських державних та приватних підприємств, запровадження рубльової зони та російської податкової системи.
Що ж змінилося з того часу? З боку окупанта — нічогісінько. Виходить, українська сторона стає на коліна, про що вже говорив Зеленський?
Ми ніколи не заперечували проти відновлення економічних зв’язків, але у чіткій відповідності до національних інтересів України, за умови виконання згаданого рішення РНБО, передусім, встановлення сталого і тривалого режиму припинення вогню, повернення захоплених державних і приватних підприємств їхнім українським власникам.
Вимагаю від президента Зеленського дати публічну відповідь, на якій підставі він дав такі директиви делегації України. Реалізація російського сценарію на Донбасі — це зрада національних інтересів нашої держави і пам’яті про тисячі українських патріотів, які загинули за свободу, суверенітет та територіальну цілісність України!
Що далі? Репарації з бюджету України на користь агресора? Автономія з правом вето на суверенні рішення держави, на курс до ЄС та НАТО?
Не дозволимо реалізувати російський сценарій врегулювання ситуації на Донбасі!".
Тим часом генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що торгівля з підприємствами на окупованих територіях можлива лише при їх реєстрації і сплаті податків в Україні, як це було до 2017-го. «Після того, як терористи „націоналізували“ українську державну і приватну власність на території ОРДЛО, ідея зняти економічну блокаду означає легалізацію виплати податків терористичним утворенням і перекладання соціальних та комунальних видатків псевдореспублік на український бюджет. Така торгівля буде криміналом, що підпадає під статтю 258−5 КК про фінансування тероризму».
Думка з приводу
Віталій Портников, політексперт
Рішення про економічну блокаду окупованих районів Донбасу не було ініційовано українською владою, яка тоді побоювалася економічних проблем не тільки для самих окупованих територій, а й для решти України. Воно стало підсумком багатоденного протистояння патріотичної громадськості та влади, постійних звинувачень у «торгівлі на крові», які лунали в ефірі телеканалів, що підтримують сьогодні нового президента Володимира Зеленського і звинувачують стару владу у збагаченні на війні.
Так що ж закінчилося тепер — кров, патріотизм, нажива або сумління? Де ж гнівні вигуки патріотів, де ж спеціальні ефіри телеканалів? Де це все? Або Порошенку не можна «торгувати на крові», а до рук Зеленського кров убитих українських солдатів не прилипає? Або 2017 року для того, щоб зупинити цю торгівлю, можна було організовувати незаконну по суті блокаду на лінії розмежування, а 2019 року можна просто аплодувати і радіти? Чому вони всі мовчать? Що за огидний сеанс «псевдопатріотічєского» стриптизу?