Горяни під адміністративним «крилом» Трускавця
Село Орів — одне з двох гірських сіл, яке разом із чотирма іншими входить до складу Трускавецької ОТГ
До проведення адміністративно-територіальної реформи це гірське поселення перебувало в межах території Сколівського району. Але географічне розташування — річ специфічна. Приналежність до сусіднього району не заважало жителям села шукати «щастя» в Трускавці, до якого з Орова, якщо добиратись навпростець через ліс, рукою подати. Саме в місті «Нафтусі» масово працевлаштовувались, створювали свої сім'ї та осідали на постійне життя горяни. Так було, так є. Логічно, що саме сюди, а не до своєї колишньої районної «столиці», коли дійшло до створення ОТГ з адміністративним центром у Трускавці, попросились орівчани. І їх, звісно ж, прийняли.
Від змін всі виграли
Від приєднання Орова до Трускавця ніхто не програв. Навпаки, всі виграли. Дуже швидко в Трускавці зрозуміли, що в найближчому майбутньому Орів із своїм великим земельно-лісовим ресурсом та нерозвіданими наразі мінеральними джерелами може стати правдивим локомотивом для сьогоднішнього бальнеологічного курорту, якому свіжа гірська «кров» аж ніяк не завадить. Зі свого боку, у гірському селі відразу ж після входження до складу Трускавецької ОТГ зрозуміли, що зі своїм вибором не прогадали. Тут почали відбуватися зміни, на які люди упродовж багатьох років чекали. Рідко хто собі сьогодні дозволить сказати, що Орів — неперспективне село. Як і колись, праці для молоді тут наразі немає. Але так буде не завжди. Найімовірніше, що з часом у селі, де є своя школа, дитячий садочок, працює бібліотека та маленька медична амбулаторія загальної
практики з лабораторією, розпочнеться будівництво нової санаторно-курортної зони. Перші кроки, до речі, вже робляться.
Жителям села є де власне дозвілля провести, культурно відпочити. На початку цього тижня тут після проведеного ремонту знову Народний дім почав працювати. Освячення оновленого закладу, як інформує пресслужба Трускавецької ОТГ, провів отець Любомир Сапринюк. Пролунала спільна молитва. Присутні попросили в Бога заступництва. Захисту для наших воїнів та щасливої долі для своїх дітей найперше прагнуть. Жителі села — справжні патріоти. Згуртувавши зусилля під час різдвяної коляди, зібрали необхідні кошти для того, щоб придбати автомобіль для одного із своїх односельців та його побратимів. З нагоди відкриття оновленого Народного Дому великий концерт відбувся. Можна сказати, що ціле село збіглося, щоб подивитись та послухати хореографічні постановки та вокальні номери у виконанні юних вихованців директорки закладу Іванни Болюк та Стефанії Сапринюк. Дітей вбрали у нові костюми. Цілий «букет» овацій зірвав скрипаль з Трускавецького народного дому Максим Угриновський.
У круглу суму обійшовся ремонт. Але ж…
Тепло зустріли жителі села міського голову Трускавця Андрія Кульчинського. Очільник об'єднаної територіальної громади подякував орівчанам за активну громадянську позицію та особистий доробок у розвиток сільських традицій та культури. Збереження та реконструкція Народного дому — це, як було сказано, підтримка духовного розвитку громади, виховання молодого покоління та залучення його до вічних цінностей нашого народу. Свої вітання орівчанам виголосили начальниця відділу культури Трускавецької міськради Тетяна Татомир та староста села Орів Тетяна Сухроменда. Із місією ведучої добре справилась Іванна Болюк. Людей поінформували про фінансовий бік доброї справи. Капітальний ремонт Народного дому разом із закупівлею необхідного обладнання та оздобних матеріалів обійшовся в 1 млн 956 тис. 266 грн бюджетних коштів. Відтепер для виступів у гірському селі можна запросити найвибагливіших виконавців. Сучасна система відтворення звуку, як і добре продумане освітлення, забезпечують прийнятний комфорт для всіх, хто виявить бажання побачити та послухати запрошених для виступів артистів або ж гостей.