Невдача росії у курській області збільшує ймовірність переговорів, — джерело
- 06.02.2025, 14:15
- 141
Наразі росія не здатна повернути втрачену частину курської області. Ця ситуація підриває позиції керівництва кремля у війні та наближає переговори. Зокрема — на тлі тиску з боку США
![Фото Генштабу ЗСУ](https://img.wz.lviv.ua/wabN_KQGjZaCN9RX74nVsC1sdIk=/428x285/smart/filters:format(webp)/wz.lviv.ua/images/news/_cover/527594/5269613912721060895.jpg)
Джерело пише, що ця ситуація може вплинути на позицію рф у контексті мирних переговорів, особливо з огляду на позицію адміністрації Дональда Трампа, яка наполягає на пошуку шляхів для завершення війни.
«Неспроможність путіна вигнати українську армію з російської території може набути додаткового значення, оскільки президент США Дональд Трамп наполягає на укладенні угоди про припинення війни. Тим часом, як російські війська продовжують поступово просуватися на полі бою на сході України, Київ зберігає курську область як козир для потенційного обміну територіями на будь-яких переговорах», — йдеться у матеріалі.
російські аналітики також стверджують, що військове керівництво виявилося неготовим до втрати території та затяжного конфлікту. Голова Фонду «Петербурзька політика» Михайло Виноградов визнає, що ефективність військових операцій росії виявилася значно нижчою, ніж очікували.
Як вказано, попри те, що бойові дії у курській області тривають на відносно невеликій території, сам факт українського наступу у регіоні став шоком для росіян. За оцінками чиновників, через активні бої свої домівки залишили близько 150 тисяч мешканців курської області. У січні в курську відбулися акції протесту, на яких місцеві мешканці вимагали від влади більшої підтримки переселенцям і пошуку зниклих безвісти родичів.
Курський активіст Володимир Синельников заявив: «У нашій країні триває війна, а держава виявилася абсолютно не готовою до цього, починаючи від укріплень і закінчуючи житловими сертифікатами».
Водночас в рф не вважають ситуацію в Курській області національною проблемою. Консультант Chatham House Микола Петров зазначив, що для російської влади цей регіон є лише локальною кризою, що не потребує негайного вирішення.
Однак навіть за такого підходу росія продовжує відправляти тисячі військових для спроб відновлення контролю над регіоном. У джерелі вказують, що це може стати додатковим чинником у міжнародних переговорах:
««путіну доводиться розставляти пріоритети, оскільки його сили виснажені, і він, схоже, більше зосереджений на здобутках в Україні, ніж на відвоюванні території у курській області», — заявив старший аналітик компанії стратегічної розвідки «Призма» Бота Іліяс.
Водночас росія продовжує використовувати тактику виснаження, ведучи наступальні дії на сході України, щоб змусити Київ і Захід піти на поступки. рф відкрито заявляє, що може продовжувати війну ще 2−3 роки.
Однак адміністрація Дональда Трампа посилює тиск на рф, домагаючись припинення бойових дій. За даними джерела, президент США погрожує путіну новими масштабними санкціями, якщо той не погодиться на компроміси у переговорах.