Чому не можна приймати душ щодня
Приємно після важкого робочого дня залізти в теплу ванну або ж зранку прийняти душ, який збадьорить й додасть енергії. Але, на думку експертів, якщо митися щодня, можна суттєво нашкодити здоров’ю. Чому ж митися щодня не обов’язково та до яких наслідків це може призвести?
Головна причина, чому люди це роблять, — бути соціально прийнятними. Регулярне купання позбавляє неприємного запаху тіла. Але чи потрібно нам приймати щодня ванну чи душ? Так, на нашому тілі є мікроби, які виробляють неприємні запахи, але вони не шкідливі для нас. Ми купаємося й приймаємо душ тому, що хочемо позбутися цих запахів і почуватися комфортно. Але часте миття може позбавити тіло його саморегулювального мікробіону — мікроорганізмів, які живуть на нашому тілі та допомагають контролювати рівень жиру на шкірі, що підтримує її здоров’я. Шкіра стає більш вразливою до шкідливих бактерій.
Регулярний душ може призвести до сухості та тріщин на шкірі, через які бактерії можуть проникати під неї та спричиняти інфекції та алергічні реакції. Тому особливо обережними слід бути з антибактеріальними гелями та милом, оскільки такі засоби знищують не тільки погані бактерії, а й корисні. Це порушує баланс мікроорганізмів на шкірі та сприяє появі більш витривалих, менш дружних організмів, які більш стійкі до антибіотиків. Часте приймання ванн або душів протягом життя може знизити здатність імунної системи виконувати свою роботу.
Наша імунна система потребує певної стимуляції нормальними мікроорганізмами, брудом та іншими впливами навколишнього середовища, щоб створити захисні антитіла та імунну пам’ять. Хоча ідеальної чистоти немає, експерти припускають, що для більшості людей достатньо приймати душ кілька разів на тиждень. Звичайно, якщо ви не брудні, не спітнілі або не маєте інших причин частіше приймати душ. Коротких душів, які триватимуть 3−4 хвилини з упором на пахви та пах, може бути достатньо.
Мирон Кулик.