«Якби не заважали, вже б музей відбудували»
- 07.03.2025, 16:01
- 585
За співфінансування Фонду Петра Порошенка Львівський історичний музей створив і презентував «Віртуальний музей Романа Шухевича». Про це повідомив народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Олег Синютка
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/529154/muzei.jpg)
«Якби Порошенку не заважали і не творили інтриги, то у Львові (Білогорща) уже б відкривали відбудований музей, де прийняв останній бій генерал-хорунжий Української повстанської армії Роман Шухевич (Тарас Чупринка)», — пише депутат.
Раніше львівський ветеран війни проти російської агресії, голова правління ГО «Об'єднана організація побратимів по зброї» полковник Юрій Максимів у соцмережі Facebook повідомив, що міський голова Андрій Садовий порушив свою обіцянку щодо відбудови Музею Шухевича.
«Львівський міський голова запрошує на відкриття „відбудованого музею Шухевича“ 5 березня 2025 року. Рік тому, виступаючи перед руїнами зруйнованого ворогом музею Шухевича, Андрій Садовий переконував, що наступного року музей буде відреставрований і почне приймати відвідувачів», — нагадав Максимів.
«Але пустопорожні обіцянки, або зумисний саботаж — не дивина для львівського міського голови. Напевне, в 75-ті роковини від часу останнього бою, який прийняв генерал-хорунжий 5 березня буде закладена капсула, презентований проєкт, чи влаштоване ще якесь шоу, в чому міський голова Львова майже неперевершений», — обурився ветеран.
«Факт же залишається фактом: роботи з відновлення музею не розпочаті, і на це навіть не отримано дозволу! А кошти, які виділив Порошенко, лежать зарезервовані уже 14 місяців», — пише Юрій Максимів.
1 січня 2024 року російські варвари знищили Музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича у Львові. Фонд Порошенка одразу запропонував фінансову допомогу для якнайшвидшої відбудови зруйнованої памʼятки, а відповідний гарантійний лист передали керівництву установи.
Ідея відновлення будинку була підтримана на зустрічі громадськості 17 січня 2024 року у Львові, в історичному музеї, зокрема донькою Романа Шухевича Марією Трильовською, головою Братства ОУН-УПА Богданом Боровичем, дисидентом та громадським діячем Мирославом Мариновичем, народними депутатами України, депутатами Львівської обласної та міської рад.
Однак усупереч побажанням львівської громади міська влада проігнорувала пропозицію Фонду Порошенка якнайшвидше відбудувати Музей Шухевича. Натомість львівські чиновники в умовах погіршення економічної ситуації та підвищення податків вирішили організувати збір коштів з людей.
Будівля Музею — це колишній підпільний штаб ОУН, де Шухевич переховувався останні роки свого життя і де був убитий радянськими кадебістами у 1950 році. 5 березня 2025 року виповниться 75 років від дня героїчної загибелі легендарного командира УПА.