Як вийняти кліща власноруч
Найбільша небезпека від цих кровососних паразитів у тому, що вони є переносниками найсерйозніших захворювань — бореліозу і кліщового енцефаліту, які можуть призвести до інвалідності і навіть смерті людини
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/516482/klishch.jpeg)
Щоразу після прогулянки уважно оглядайте себе та близьких на наявність кліщів. Чого в жодному разі не можна робити, якщо виявили на шкірі кліща, що присмоктався:
- брати його незахищеними руками;
- намагатися роздушити — це може призвести до розсіювання збудників інфекції (якщо кліщ був інфікований) та підвищить ймовірність зараження;
- різко смикати кліща, це може призвести до відривання голови від тулуба;
- припікати паразита вогнем.
Кліща потрібно вийняти зі шкіри якнайшвидше, щоб знизити ризик зараження.
У домашніх умовах можна використати такі методи:
- Надягніть ґумові рукавички або обгорніть пальці бинтом. Потім акуратно візьміть кліща за тільце і повільно викручуйте його з ранки.
- Вимийте руки з милом, перехопіть пінцетом голову кліща біля поверхні шкіри і повільно витягніть його.
- Зробіть петельку з міцної нитки, накиньте її на кліща і повільно витягніть його з рани.
- Відріжте верхню частину шприца, прикладіть його до шкіри в місці укусу і потягніть поршень догори для створення вакууму.
- Можна спробувати вийняти кліща, нанісши на нього трохи олії, щоб він сам відпав.
Після видалення відразу змастіть місце укусу дезінфікуючим засобом: йодом, зеленкою, спиртом (краще 70%-им). Якщо повністю видалити кровососа не вдалося і під шкірою залишилася якась його частина, зверніться до лікаря. Якщо такої можливості немає, змастіть це місце антисептиком та вийміть залишки кліща за принципом скалки.
Після виймання кліща уважно стежте за здоров’ям, бо перші ознаки зараження можуть виникнути не відразу, а через 3−14 днів (така тривалість інкубаційного періоду). За появи лихоманки, висипу, почервоніння та інших ознак нездужання негайно зверніться до лікаря.