Із приходом тепла активізуються не лише комарі
Медики нагадали про небезпеку кліщів та інфекції, яку переносять ці членистоногі
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/510894/klishchilayma.jpg)
Остерігатися слід іксодових кліщів. Саме вони є носіями хвороби Лайма, яку ще називають кліщовим бореліозом. Ці членистоногі відкривають «сезон полювання» з травня, а ризик бути укушеним зберігається аж… до листопада.
У теплу погоду всі ми хочемо більше часу проводити на природі, й чим вища температура повітря, тим більше кортить податися в ліс чи лісопаркову зону. «Але саме там кліщів найбільше», — кажуть фахівці відділу на залізничному транспорті Львівського обласного центру контролю і профілактики хвороб.
Дрібний кровопивця може триматися на тілі… до 12 діб. Дорослих кліщів, що присмокталися, люди найчастіше помічають лише на 2−3 день, коли кліщ збільшується в розмірах, а на місці укусу з’являються припухлість, свербіж та почервоніння. Чим довше членистоногий ласує кров’ю своєї жертви, тим більша ймовірність, що збудник Лайм-бореліозу може потрапити в людський організм. Тож завдання № 1 — якомога швидше перервати його «трапезу».
"Якщо є така можливість, відразу зверніться до лікаря. У травмпункті вам допоможуть витягнути кліща й проконсультують щодо подальших дій, — радять фахівці з епідеміології. — Якщо ж лікаря поблизу немає, видаліть членистоногого самостійно. Але не використовуйте для цього крем чи олію. Так ви тільки підвищите ризик інфікування. Витягуйте кліща повільно, щоб у тілі не залишилася його частинка і щоб випадково його не розчавити. Позбувшись паразита, обробіть ранку антисептиком, а руки — вимийте з милом".
У наступні три тижні необхідно спостерігати за своїм самопочуття та щодня міряти температуру. Якщо вона підвищиться і/або на шкірі з’явиться почервоніння, потрібно негайно звернутися по медичну допомогу.