Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Швейцарія планує надати кошти на відновлення України

  • 10.04.2024, 18:15
  • 483

Країна хоче виділити на відновлення України 5 млрд євро до 2036 року

Фото ілюстративне із сайту Главком
Фото ілюстративне із сайту Главком

Швейцарія планує посилити економічний розвиток і тривалу реконструкцію України протягом дванадцяти років.

Таке рішення ухвалила Федеральна рада Швейцарії.

До 2036 року на ці цілі планують виділити 5 мільярдів швейцарських франків (понад 5 млрд євро). Як перший крок, приблизно 1,5 мільярда швейцарських франків, скерують із бюджету міжнародного співробітництва до 2028 року.

«Ця сума чітко демонструє солідарність Швейцарії з людьми, які постраждали від війни в Україні, і сприятиме зміцненню стабільності на європейському континенті», — заявили у Федеральній раді Швейцарії.

Там нагадали, що Швейцарія та Україна спільно започаткували широкомасштабний процес політичного відновлення на Конференції з питань відновлення України в Лугано в липні 2022 року. Присутні 59 делегацій держав та міжнародних організацій погодили «Луганські принципи», які заклали наріжні камені процесу політичного відновлення.

Швейцарія витратила вже майже 3 мільярдів швейцарських франків на ці та інші заходи на підтримку людей, які постраждали від війни в Україні.

«Завдяки вжитим і запланованим заходам на місцях Швейцарія робить свій внесок у стабільність в Європі та зменшення міграційних потоків, а також опосередковано зміцнює безпеку, процвітання і незалежність Швейцарії», — заявляє Федеральна рада.

На період 2029−36 рр. Федеральна рада планує також розглянути інші джерела (окрім міжнародного співробітництва), з яких можна було б отримати решту 3,5 млрд швейцарських франків, які планують виділити на відновлення України

На крайньому засіданні Федеральна рада також доручила МЗС та Мінекономіки розробити спільну програму для України, яка передбачатиме відповідні механізми нагляду.

«Ця програма має забезпечити цільову та ефективну підтримку і ґрунтуватися на семи принципах Лугано: партнерство, фокус на реформах, прозорість, підзвітність та верховенство права, демократична участь, залучення багатьох зацікавлених сторін, гендерна рівність та інклюзивність, а також сталість», — зазначили у Федеральній раді.

Як відомо, президент України Володимир Зеленський повідомив, що найближчим часом Україна узгодить зі Швейцарією дату першого інавгураційного Саміту миру.

Україна вважає, що росія не повинна брати участь в інавгураційному Саміті миру у Швейцарії.

Схожі новини