Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Польща посилить контроль за транзитом зерна з України

  • 12.02.2024, 18:35
  • 318

Польські служби перевірятимуть на кордоні все збіжжя, яке прямує транзитом через країну до інших країн та портів

Фото із сайту comments.ua
Фото із сайту comments.ua

Про це заявив заступник міністра сільського господарства і розвитку села Польщі Міхал Колодзєйчак.

За його словами, процедури перевірки зерна на кордоні «погані», а сам він «не довіряє жодному імпортеру або експортеру продукції з-за кордону, який надає нам свої тести».

«Сьогодні на нараді з різними службами я вимагатиму, щоб усі партії зерна, призначені для експорту, що підпадають під ембарго, перевірялися в Польщі. Я лобіюватиму ці правила», — зазначив заступник міністра.

Він додав, що перевірки здійснюватимуть польські служби, які «відповідальні за те, що у нас є на польських столах, і що надходить в Польщу».

«Сьогодні підуть чіткі вказівки, що ми перевірятимемо все збіжжя на кордоні (з Україною — ред.), яке підлягає пломбуванню, підлягає експорту та подальшому транзиту», — заявив Колодзєйчак.

За його словами, українське збіжжя нібито прямує транзитом до Німеччини, але звідти через неналежну якість «на 99% повертається до Польщі вже як європейське збіжжя». Він додав, що схожі випадки є також у портах.

Водночас віцепрезидент Асоціації міжнародних автоперевізників Володимир Балін розповів, що польські митники вже відмовляються ставити пломби на фури з українським зерном, які мають йти транзитом в інші країни.

«Вже сьогодні машини з таким товаром (із зерном, — ред.), які пройшли митне оформлення на українській митниці та на польській митниці, польські митники не випускають і кажуть, що не повісять пломби», — повідомив представника АСМАП.

Балін нагадав, що під час митного оформлення вантажівки, які прямують транзитом, мають бути опломбовані для того, щоб товар гарантовано проїхав територією Польщі. За його словами, польські митники відмовляються ставити такі пломби.

Схожі новини