Передплата 2024 «Добра кухня»

У Трускавці переселенця обурило прохання розмовляти українською: поскаржився уряду

  • 09.08.2022, 12:56
  • 1 390

Переселенець зі столиці поскаржився на гарячу лінію кабміну через оголошення на вхідних дверях ТЦ у Трускавці, де ВПО просять розмовляти українською мовою

Фото з мережі
Фото з мережі

Про це повідомили у Трускавецькій міській раді.

Чоловік сфотографував оголошення, яке розміщене на вхідних дверях торгового центру «Славутич» на вул. Стебницькій, де написано: «Шановні переселенці! Ми — Україна. Ми розмовляємо виключно українською. Не знаєте — вчіть, говоріть українською, хай ламаною, але спілкуйтеся нею!».

У міськраді зазначили, що киянин визначив такі листівки як «розповсюдження наказного оголошення на Львівщині для переселенців».

Представники мерії пояснили переселенцю, що Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» визначає українську мову як єдину державну мову в Україні та «покладає на державу обов’язок забезпечувати всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України».

«Хоча Трускавецька міська рада не приймала нормативно-правового акту щодо затвердження тексту оголошення, розміщеного на будівлях на вул. Стебницькій, але ініціативи підприємців щодо популяризації української мови серед ВПО вітаються», — йдеться у повідомленні.

Схожі новини