Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

МОЗ розподілило між регіонами 300 апаратів КТГ для вагітних

  • 16.06.2022, 12:45
  • 582

Перинатальні центри отримують 300 телеметричних кардіографів для вагітних. За допомогою таких апаратів лікарі зможуть відстежувати серцебиття плоду навіть без присутності лікаря в палаті. Нові кардіотокографи МОЗ отримав від Польщі в межах гуманітарної допомоги

Про це розповіла заступник Міністра з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

«Це нові кардіографи, які дозволяють використовувати у функціональній діагностиці телемедичні технології. Іншими словами — медпрацівник може під’єднати датчики до вагітної, а лікар тим часом може знаходитися в іншому місці, але за допомогою додатку в телефоні бачити усі показники плоду, які показує КТГ. Перші кардіографи вже приїхали, і їх використовують на Волині, решта ще надходить до інших регіонів», — прокоментувала Марія Карчевич.

За словами заступника Міністра, деякі вагітні потребують більш прицільного дослідження. Тоді необхідно щодня або двічі на день стежити за даними серцебиття плоду. Йдеться насамперед про жінок з різними патологіями — наприклад, діабетом, онкологією чи серцево-судинними захворюваннями.

Нагадаємо, нещодавно МОЗ відправило у заклади охорони здоров'я Харківської, Кіровоградської, Сумської, Запорізької областей інкубатори з безперебійним живленням. Наступна партія інкубаторів очікується у липні, їх також передадуть у пологові будинки.

Схожі новини