Передплата 2024 «Добрий господар»

Сліпа жінка знову бачила!

Але лише протягом кількох хвилин

Як інформує theolivepress. es, учені з Університету ім. Мігеля Ернандеса в Ельче (Іспанія) розробили імплант, уведення якого у мозок дозволить людям із вадами зору бачити краще.

Під час експериментів зафіксовано «неочікуваний феномен»: за допомогою імпланту абсолютна сліпа жінка побачила форми предметів і навіть літери!

Як розповіли науковці, йдеться про жінку, яка повністю втратила зір 16 років тому. Імплант розмістили у тій зоні її мозку, яка відповідає за зір. За даними експериментів, результати яких оприлюднило наукове видання Journal of Clinical Investigation, після введення імпланту сліпа жінка, на ім'я Бернадетта, змогла визначити форму предметів, які були перед нею, і навіть розрізнила літери. Щоправда, зір до жінки повернувся лише на кілька хвилин.

Керівник дослідницької групи Едуардо Фернандес Ховер розповів, що імплант містить 96 електродів, які допомагають мозковим клітинам. За словами науковця, такий механізм допомагає як зчитувати електричні сигнали, так і стимулювати мозок. Імплант завдовжки менш як 4 мм, а електроди — 1,5 мм. Ховер наголосив, що негативного впливу на роботи
кори головного мозку імплант не має. «Завдяки такому виду електростимуляції кори головного мозку можна безпечно й постійно посилювати у людини зір, досягаючи кращої його гостроти», — розповів Ховер.

Дослідницька група з університету в Ельче оголосила, що найближчим часом набиратиме добровольців — для продовження тестування диво-імплантів.

Читайте також: Вчені створили імпланти, які можуть повернути зір

Схожі новини