Передплата 2025 «Добре здоров’я»

Народила із 12 імплантами у хребті: у Львові розповіли про унікальний випадок

  • 03.05.2025, 11:20
  • 403

У Львові медики забезпечили незвичайній породіллі безболісні та безпечні пологи і допомогли з’явитися на світ її донечці. Жінка народжувала у пологовому відділенні Дитячої Лікарні Святого Миколая

Фото із соцмереж лікарні
Фото із соцмереж лікарні

Це перша вагітність 32-річної львів'янки Марти, яка в дитинстві і юності страждала від набутого сколіозу. 11 років тому вона перенесла операцію із хірургічної корекції сколіозу. Аби вирівняти викривлений хребет Марти, лікарі тоді встановили їй 12 металевих імплантів. Однак, коли Марта завагітніла, то зрозуміла, що задля безпеки здоровʼя свого та малюка шукатиме спеціалістів, які допоможуть народити без негативних наслідків. І зупинилась на нашому пологовому відділенні.

«Матусь, із корегованим хірургічним методом хребтом, внаслідок сколіотичних змін, є не так багато. Але це аж ніяк не має ставати перешкодою для безпечного народження малятка як для мами, так і для дитини. Травматологи, анестезіологи, акушер-гінекологи — маючи уже схожий досвід, ми зібрали мультидисциплінарну команду, щоб прийняти найкраще рішення», — розповіла заступниця директора із материнства та дитинства Лікарні Святого Миколая Лідія Борисова.

У випадку природних пологів металеві пластини могли зміститися. Тому мультидисциплінарна команда наших спеціалістів ухвалила рішення про плановий кесарів розтин на 40-му тижні вагітності.

Операцію виконали акушер-гінекологи Лідія Борисова та Вальдемар Надіжко. Командою анестезіологів пологового відділення було прийнято рішення провести спробу регіонарної анестезії, так як це світовий стандарт в акушерстві. Тим паче, що завдяки адʼювантам — додатковим речовинам для підсилення дії основного знеболювального препарату — вдалося знечулити породіллю і під час пологів, і протягом першої доби після них. А з таким хребтом, як у Марти, взагалі дозволило ранню активізацію і якнайшвидше відновлення.

Уже через 30 хвилин після кесаревого розтину, Марта тримала на руках свою новонароджену первістку — донечку Аурелію. А за кілька годин після пологів породілля уже могла ходити.

«Регіонарна анестезія — це номер один в акушерстві. І, якщо її проведення майже не викликає труднощів, то в даної пацієнтки нам знадобилася неабияка майстерність, для того, щоб провести безпечно і без небажаних наслідків спінальну анестезію. Для мам зі схожими проблемами хребта важливо забезпечити якнайшвидшу можливість активно рухатися. Тому, крім регіонального знеболення, ми робимо також tap-block, тобто міжфасціальне (міжмʼязеве) введення під контролем УЗД, препаратів, які омивають нервові корінці і знеболюють передню черевну стінку. Це дає змогу через 6 годин породіллям вставати і активно ходити та насолоджуватися відчуттям материнства взагалі без післяопераційного болю», — розповідає анестезіолог Євгеній Перепелиця.

Команда анестезіологів нашого пологового завжди не стоїть на місці, використовує сучасні державні та закордонні протоколи, стежить за всіма новітніми методиками та новинами.