Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

"Парад на підборах" зганьбив Україну на весь світ

  • 03.07.2021, 16:33
  • 1 101

Низка іноземних засобів масової інформації написали про скандал, що спалахнув через маршування українських курсанток на тренуванні до військового параду з нагоди Дня Незалежності у туфлях на підборах

Про це повідомляють #Букви.

1 липня Міністерство оборони України показало фото з тренувань до військового параду на День Незалежності. На знімках можна побачити, як курсантки Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка крокують в однакових футболках, камуфляжних штанах, а на ногах — черевики на підборах.

Після цього у мережі почалося жваве обговорення доречності використання підборів. Користувачі були обурені тим, що для жінок-військових зручне і практичне взуття замінили на підбори.

У п’ятницю у залі засідань Верховної Ради міністру оборони України Андрію Тарану вручили туфлі на підборах.

Крім того, на початку пленарного засідання спільну заяву від кількох фракцій щодо тренувань курсанток виголосила віцеспікерка Олена Кондратюк.

Вона закликала провести службового розслідування та «доповісти суспільству, хто ухвалив таке рішення; відзвітувати, скільки коштів було витрачено на закупівлю цього взуття з наших податків і хто понесе матеріальну відповідальність за це».

Іноземні ЗМІ також звернули увагу на цей скандал.

Британська газета The Guardian зазначила, що вибір взуття на підборах викликав потік критики та призвів до звинувачень у сексуалізації жінок-солдатів.

Видання також процитувало Віталія Портнікова, який заявив: «Історія з парадом на підборах — справжня ганьба», а після додав, що у деяких українських чиновників «середньовічний» склад розуму.

Європейський інформаційний телеканал Euronews написав, що Міністерство оборони України викликало обурення після того, як опублікувало фотографії жінок-солдатів на високих підборах, які проводять репетицію перед майбутнім військовим парадом.

Французький телеканал BFM TV зробив акцент на тому, що в Україні хочуть провести розслідування щодо взуття курсанток.

Крім того, британське інтернет-видання The Independent назвало інцидент «приниженням жінок».

Схожі новини