Передплата 2024 ВЗ

Прем'єр Чехії має повернути мільйони євро: аудит ЄС

  • 24.04.2021, 15:45
  • 657

Прем'єр-міністр Чехії Андрій Бабіш порушив правила конфлікту інтересів через свій контроль над цільовими фондами, пов'язаними з його бізнес-імперією Agrofert

Про це йдеться в результатах аудиторської перевірки Європейської комісії, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Reuters.

Це означає, що всі субсидії Європейського Союзу, надані компанії після лютого 2017 року, коли набув чинності місцевий закон про конфлікт інтересів, вважаються незаконними і повинні бути повернуті, йдеться в заключному звіті аудиторів.

«Таким чином, пан Бабіш контролює два трастові фонди, а через ці трастові фонди він також контролює групу Agrofert. Грунтуючись на цій оцінці, служби Комісії вважають, що група Agrofert підпадає під заборону … Закону про конфлікт інтересів», — написали аудитори в підсумковому звіті.

Бабіш завжди відкидав будь-який конфлікт інтересів і заявив, що аудитом «маніпулювали» його політичні противники і професійні інформатори.

«Я повністю виконав вимоги Lex Babis, який повинен був тільки вивести мене з політики. Я перевів колишню компанію в трастові фонди», — написав він у Twitter, маючи на увазі закон, схвалений чеським парламентом, щоб обмежити накопичення засобів масової інформації, бізнесу і політичної влади.

Аудитори заявили, що Чеська Республіка має повернути субсидії ЄС, отримані Agrofert після лютого 2017 року, які включають близько 11 мільйонів євро, пов'язаних з грантами Європейського фонду регіонального розвитку та Європейського соціального фонду.

Agrofert — конгломерат із приблизно 250 компаній, які Бабіш передав у трасти в 2017 році. Agrofert отримує десятки мільйонів євро в рік у вигляді фінансування ЄС, більшість з яких — субсидії фермерам, на які не впливає поточне розслідування.

Читайте також: Україна відреагувала на кризу в Молдові

Схожі новини