Передплата 2024 «Добре здоров’я»

"Юридично нікчемний": в МЗС України прокоментували указ Путіна про землі в окупованому Криму

  • 20.03.2021, 16:45
  • 722

Заборона володіти землею в більшості районів Криму відповідає російській політиці утисків дискримінації та витіснення громадян України з тимчасово окупованого півострова

Про це заявив речник МЗС Олег Ніколенко.

Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

«У найгірших традиціях своїх історичних попередників керівництво Росії фактично продовжує зросійщувати Крим. Указ президента РФ № 201 юридично нікчемний і не матиме правових наслідків для України. Після відновлення суверенітету нашої держави в Криму порушені права законних власників на земельні ділянки будуть відновлені», — зазначив Ніколенко.

Він додав, Росія продовжує нехтувати основоположними нормами та принципами права, зокрема й міжнародного. Дії Кремля, наголосив Ніколенко, не залишаться без належної оцінки міжнародної спільноти.

«Позбавлення українців права власності на земельні ділянки в Криму буде у фокусі уваги „Кримської платформи“ на її інавгураційному саміті цьогоріч», — зазначив речник МЗС.

Довідка:

З 20 березня 2021 року набув чинності указ президента Росії Володимира Путіна, який заборонив «іноземним громадянам» володіти землею в більшості районів окупованого Криму — прибережних і прилеглих до материкової України. Відповідно до російського законодавства, громадяни України на окупованому півострові також потрапляють у цю категорію.

Президент Росії Володимир Путін 20 березня розширив перелік територій, земельних ділянок, які не можуть бути у власності у «іноземців» і «іноземних юридичних осіб» — до списку увійшло більшість районів анексованих Криму і Севастополя, а також Керч, Ялта, Євпаторія та інші прибережні міста півострова. Заборона не поширюється на три райони Криму — Первомайський, Красногвардійський і Білогірський. Ці райони не межують з материковою частиною України і не мають виходу до Чорного моря. З аналогічної причини до переліку не увійшла Верхньосадовська сільська рада у Нахімовському районі Севастополя.

У представництві Президента України в АРК назвали «військовим злочином» указ Путіна про землі в окупованому Криму. Прокуратура, А Р Крим кваліфікує такі дії російської влади за статтею 438 К К України (порушення законів і звичаїв війни).

Читайте також: «Крим — це Україна!»: президент Литви зірвав овації українських нардепів

Схожі новини