Передплата 2024 «Добра кухня»

Як лисиці бліх... викурюють

Усі захоплюються симпатичним зовнішнім виглядом лисичок: хутро чисте, м’яке, пухнасте, аж переливається. Можна подумати, що руда злодійка відвідує салон краси. Не в останню чергу, така привабливість – заслуга самих тварин. Вони, як і модниці серед людей, дуже стежать за собою. Найперше – дружать із сангігієною

Як і всі пухнастики, лиси­ці вразливі до різних парази­тів, якось розповів мені знайо­мий лісник Микола Сумський. Особливо їм докучають бло­хи. Власники домашніх тва­рин без проблем дають із цим раду — купують своїм вихован­цям різноманітні гелі-шампуні, пігулки. Лисиця не має змоги користуватися мийними засо­бами. Тож виганяє бліх іншим способом. Його підказала при­родна кмітливість цієї тварини.

Коли бліх у лисячому хутрі назбиралося стільки, що не да­ють лисові спокійного життя, він починає операцію з їх зне­шкодження. Поступово, санти­метр за сантиметром, залізає у воду, занурюється у неї, по­чинаючи із заду. І блохи, ряту­ючись від погибелі, перекочо­вують у сухі місця на тілі лиса, куди вода ще не підступила — з ніг до живота, а далі на шию, збираються на голові.

— Перед кожною «банною» процедурою, — каже Мико­ла Іванович, — лисиця насми­кує зі себе клубок шерсті, три­має його у зубах. Коли тварина майже з головою пірнає у воду, блохи перебігають у цей клу­бок. Лисові нічого не залиша­ється, як випустити його із зубів — і зібрані в гурт паразити пли­вуть із цим клубком геть. «Санобробку» завершено, і очище­на від напасті лисиця вилазить з води підсохнути. Її життя-бут­тя стає приємнішим…

Схожі новини