Передплата 2024 «Добра кухня»

Семенові Семенченку не повернуть офіцерського звання - постанова Верховного суду

  • 28.11.2020, 17:30
  • 955

Семен Семенченко оскаржував рішення у судах різних інстанцій, в результаті Верховний суд його касаційну скаргу остаточно залишив без задоволення

Т.в.о. командувача Нацгвардії у 2015 році позбавив офіцерського звання Семена Семенченка, що на той час був депутатом Верховної Ради. Семенченко оскаржував таке рішення у судах різних інстанцій, в результаті Верховний суд його касаційну скаргу остаточно залишив без задоволення.

Про це йдеться у постанові Верховного Суду. Відповідне рішення Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду прийняв 16 листопада 2020 року.

Семенченко у суді домагався визнання протиправним та незаконним наказу тимчасово виконувача обов'язків командувача Нацгвардії України від 22 грудня 2015 року № 212 о/с (по особовому складу) щодо позбавлення його військових звань «капітан резерву» та «майор резерву».

Окружний адмінсуд Києва своєю постановою 14 вересня 2016 року адміністративний позов Семенченка задовольнив повністю, проте вже 4 листопада 2016 року Київський апеляційний адміністративний суд скасував цю постанову.

У 2019 році справу направили на новий розгляд, і Шостий апеляційний адмінсуд також став на сторону Нацгвардії — не повернув позивачу офіцерське звання. Семенченко подав касаційну скаргу на вказане рішення, Верховний суд після розгляду справи цю скаргу залишив без задоволення.

У судовому процесі представник Нацгвардії наголосив, що наказ про позбавлення офіцерського звання Семена Семенченка був виданий на підставі висновків службового розслідування, призначеного командувачем Національної гвардії України відповідно до вимог законодавства.

Схожі новини