Українські заробітчани отримали з Польщі на чверть менше запрошень на роботу

  • 28.09.2018, 13:15
  • 598

У Польщі на чверть скоротилася кількість запрошень на роботу для українців.

Про це йдеться у відповідному звіті Міністерства сім'ї, праці і соціальної політики Польщі, повідомляє «Польське радіо».

На думку експерта соціальної кампанії «Партнерство та працевлаштування», голови комітету з питань міграції та працевлаштування Польсько-української господарської палати Павла Кваші, головними причинами скорочення кількості запрошень на роботу для українців є зміна трудового законодавства, введення безвізового режиму з Україною та відтік сезонних працівників з Україна далі на захід.

«Я б виділив три основні причини тенденції скорочення кількості зареєстрованих в Польщі заявок на працевлаштування громадян з України. По-перше, це зміни відповідного законодавства, згідно з якими, з 1 січня 2018 заявки на працевлаштування іноземців стали платними. В рамках цих змін також було вжито заходів щодо припинення торгівлі фіктивними заявками. По-друге, в I половині 2017 року ще не діяв безвізовий режим з Україною — не дивлячись на те, що заявка роботодавця все ще необхідна для легального працевлаштування в Польщі на підставі біометричного паспорта, можливість вільного перебування в Шенгенській зоні також сприяє незаконному працевлаштуванню без необхідних документів, в основному в інших країнах ЄС. По-третє, Польща втратила свою популярність як місце сезонних робіт, в першій половині 2018 роки українці все частіше вибирали, наприклад, Чехію, Угорщину, балтійські та скандинавські країни, а також Ізраїль», — зазначив експерт.

Згідно з рапортом Міністерства сім'ї, праці і соціальної політики Польщі, в першій половині 2018 року було зареєстровано 692 466 заявок на працевлаштування громадян України. Це на 212 388 менше, ніж за аналогічний період 2017 року.

Схожі новини