Шкільний ранець за понад 16 тисяч гривень
А найдорожчі «рандосеру» коштують утричі більше… Вибір традиційного рюкзака, без якого важко уявити японських школярів, може тривати навіть рік
:format(webp)/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/532981/ranets.jpg)
В Японії 6-річні діти уперше сідають за парти 1 квітня, але для їхніх батьків підготовка до школи починається набагато раніше, інформує tvp.info. Вибір «рандосеру», традиційного японського шкільного ранця, може тривати навіть цілий рік! Процес добору «рандосеру» для японців настільки важливий, що одержав у японській мові спеціальну назву — «ранкацу».
Хоча японські школи не вимагають, аби діти мали «рандосеру» (відповідного закону також немає), майже всі учні в Японії такі ранці носять. І це при тому, що для учнів початкової школи «рандосеру» досить важкі: порожні важать майже 1,5 кг, а з підручниками — понад 5 кг. Шлях до знань пролягає крізь терни…
Традиція «рандосеру» сягає другої половини XIX століття, коли в Японії запровадили норму щодо рівності у школах. Зокрема, багатим школярам заборонили приїжджати до шкіл возами чи каретами, а їхнім слугам не дозволяли носити до школи їхні підручники… Як вихід, освітні заклади запропонували учням модель шкільного ранця, спроєктованого «за мотивами» нідерландських військових рюкзаків ransel. Саме так народився «рандосеру», військове походження якого відповідало мілітарним амбіціям імператорської Японії, зазначає The New York Times.
Після поразки у Другій світовій війні, веде далі видання, «Японія знову мобілізувалася, цього разу для відновлення своєї економіки зі сумлінними й слухняними працівниками». За тих умов «рандосеру» став символом соціальної солідарності: великі японські компанії дарували ці шкільні ранці дітям своїх співробітників.
Сьогодні «рандосеру» об'єднує в Японії не лише батьків і дітей, а й їхніх бабусь і дідусів. Саме вони, з ностальгією згадуючи свої перші шкільні кроки, часто фінансують купівлю «рандосеру» для внуків. А тут є довкола чого «ходити»: цього року середня ціна традиційного шкільного ранця перевищила 60 тисяч єн (понад 16,5 тисячі гривень), а найдорожчі на ринку «рандосеру» коштували навіть утричі більше.
Традиційно «рандосеру» були двох кольорів: для хлопців — чорні, для дівчат — червоні. Але нині кольрова гама традиційних шкільних ранців збагатилася, зокрема у дівчат популярні рожеві й лавандові відтінки. Що ж до дизайну, то він із роками зазнав мінімальних змін. Утім, після руйнівного цунамі 2011 року одна з компаній-виробників презентувала «рандосеру», що може утримувати дитину на воді - як рятувальний жилет.
Справжні «рандосеру» мають бути виготовлені в Японії, з натуральної шкіри. Гарантія від виробника — не менше ніж шість років, але зазвичай ці шкільні ранці служать японським школярам увесь час навчання.