Передплата 2025 ВЗ

На Сихові аномальна ситуація на ринку оренди однокімнатних квартир — 19 тисяч гривень

Рієлтор Олександр Мількович сказав для «ВЗ», що орендарі готові заплатити більше, якщо помешкання має індивідуальне газове опалення, хороший ремонт та паркомісце біля будинку

Львів вкотре, з часу широкомасштабного вторгнення рф, увійшов до трійки міст України з найдорожчою орендою квартир. У різних районах міста ціни суттєво відрізняються, — повідомляють експерти з нерухомості порталу «ЛУН».

На Сихові ситуація на ринку оренди аномальна. Орендувати тут однокімнатну квартиру дорожче, ніж дво- чи трикімнатну — 18−19 тисяч гривень. Таку високу ціну можна пояснити тим, що однокімнатні помешкання у дефіциті, плюс Сихів має хороше транспортне сполучення та відмінну інфраструктуру.

У Шевченківському районі Львова однокімнатні помешкання коштують 17 тисяч грн, Франківському — 16,7 тисячі, Галицькому — 16, Залізничному — 14,5, Личаківському — 14 тисяч. Такі ціни — у житловому фонді 80−90-х років, у новобудовах — від 18 тисяч гривень (залежно від району).

Найдорожчі двокімнатні квартири — у Галицькому та Шевченківському районах Львова (20−22 тисячі гривень), у новобудовах — від 25 тисяч гривень.

Трикімнатні квартири найдорожче орендувати у Галицькому районі. Середня ціна — від 27 тисяч грн на місяць, у Личаківському та Франківському районах — 22 тисячі, Шевченківському — 20 тисяч грн, Залізничному та Сихівському — 18 тисяч.

Як розповів у коментарі для «ВЗ» рієлтор Олександр Мількович, за останні півтора року змінилися вимоги орендаря. Люди готові дорожче заплатити за кращі умови, зокрема індивідуальне газове опалення (можна зекономити на комунальних послугах), добротний ремонт та наявність біля будинку паркомісця.

Запитую, де можна орендувати бюджетну квартиру за 7−8 тисяч гривень. «У Рясне-2 та на Тракті Глинянському, — відповів Олександр Мількович. — Але це квартира з радянським ремонтом, де більш менш чисто. За 10−11 тисяч гривень можна знайти хорошу однокімнатну квартиру, але з централізованим опаленням. Колись на ціну житла впливав район міста, а зараз стан помешкання. У пріоритеті — якісний ремонт. Будинок у Брюховичах можна орендувати за 5 тисяч доларів. У Львові є гострий дефіцит на особняки та котеджі, які можна орендувати і жити великою родиною, з тваринами, плюс мати у своєму розпорядженні дворик. Таких пропозицій мало, а коли появляються, їх швидко орендують. Середня ціна котеджу — 1−1,5 тисячі доларів, ціна залежить від стану помешкання, ремонту».

Олександр Мількович прогнозує, що оренда квартир, особливо однокімнатних, буде зростати.