Мікрозелень дарує вітаміни
Черкащанка Алла Мірошникова завжди мріяла мати бодай невеликий шматок городу. Свої бажання вона зуміла втілити на підвіконні, вирощуючи мікрозелень
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/507021/mikrohrin.jpg)
Спочатку вишукувала інформацію в Інтернеті, де довідалася, що паростки дають у 40 разів більше вітамінів та мінералів, ніж дорослі рослини. Чому? Бо пагінці, котрі щойно проросли, містять максимум корисних речовин, які потім витрачають під час вегетації.
Жінка вирішила поекспериментувати. Придбане у супермаркеті насіння звичайного льону посіяла на медичну вату. Далі перепробувала понад два десятки культур — гірчиці, коріандру, кукурудзи, руколи, гороху, пшениці, жита, редису, капусти та навіть гречки. Виняток зробила хіба для огірків, помідорів, картоплі, зелень яких вважається отруйною.
На думку пані Алли, початківцям найлегше отримати капусту. Вона досить ніжна на смак. Репродуктивний матеріал дають на агровату і щедро поливають (адже рослини дуже люблять вологу). Через тиждень буде готова зелень.
Агротехніка гороху дещо складніша. Його господиня вирощує на двох субстратах — кокосовому та агроваті. Лоточки ліпше використовувати низькі (бо в них не так зіпріває насіння) і непрозорі.
Зерна необхідно на ніч замочити. Висадивши, рясно поливають та кладуть тару під прес вагою близько 1 кг (що пришвидшить появу корінців). Тоді світла не потрібно, а лише тепло (+18−22°С).
Після прокльовування ємкості з рослинами заберіть з-під преса й на 5−10 секунд занурте у воду. Через отвори у дні волога дійде до корінчиків. Вони завжди повинні бути мокрими, але не надміру (бо можлива загнивання).
Доволі корисний і амарант червоний. Найкраще для нього підходить кокосовий субстрат (на агроваті вегетація сповільнюється). Після сівби ентузіастка накриває лоток звичайними бахилами і виставляє на світле підвіконня.
Знадобляться взимку навіть паростки люцерни. Вони формуються упродовж тижня. А вже тоді потраплять у салат.
Зауважимо, що Аллі Мірошниковій дуже подобається спостерігати за народженням у контейнері нового життя. Особливо захоплює цей процес взимку, коли за вікном лежить сніг, а з ґрунтосуміші пробивається густа «щітка».
"Кожен паросток — мов маленька дитинка. Необхідний особливий догляд — у міру тепла, вологи. Добрив не використовую взагалі, тому все вирощене — екологічно чисте. Вважаю, що на користь рослинам іде й моя позитивна енергія та хороший настрій", — підсумовує черкащанка.
Анна Ковальська.