Ліцеїсти вирощують мікрозелень
Минулого року ліцей «Львівський» виграв конкурс, який проводила ГО «Освіта для успіху» за фінансової підтримки Ради Європи. Одержані після перемоги кошти навчальний заклад спрямував на закупівлю сучасного обладнання для вирощування мікрозелені
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/498570/mikrozelen.jpg)
Керує новоствореною лабораторією учителька біології Ольга Пацалон. Вона розповіла, що зараз у навчальний курс ввели предмет «Соціальне шкільне підприємництво», де учні здобувають теоретичні знання. А практичні навички отримують, доглядаючи паростки. Роблять це за допомогою гідропонної системи (тобто виключно на воді).
Розпочинали з 5 видів найпростіших у вирощуванні рослин — соняшнику, гороху, кропу. Зараз уже мають 26. Школярі тішаться своїми ексклюзивними новинками. Це, зокрема, маш — представник родини бобових, що містить макро- і мікроелементи, вітаміни.
Серед топових культур — горох, бо солодкуватий на смак, дуже приваблює дітей. А от дорослі найбільше полюбляють крес-салат.
Учні нарізають лляні килимки, важать і висівають насіння. Деяке доводиться попередньо упродовж кількох діб вимочувати у воді. Перші 3−4 дні тару тримають у темному місці, а після проростання — виставляють на стелажі. Обов’язкові щоденні поливи. Через тиждень паростки готові до споживання.
Це заняття так зацікавило школярів, що перед початком уроків забігають у теплицю, аби пересвідчитись, чи добре почуваються рослинки.
«Мікрогрін — поєднання смаку та користі», — переконані учні. Вони розповідають, що кожен вид мікрозелені має свої особливості. Причому, чим менші розміри паростків, тим більший вміст цінних для організму речовин.
Власноруч вирощений еко-товар діти ще й продають.
Зокрема, віднедавна взялися реалізовувати свою продукцію на Львівському фермерському ярмарку, який щосуботи працює у центрі міста.
Частину виручених коштів ліцеїсти скеровують у фонд допомоги ЗСУ, а решту витрачають на потреби школи та розвиток гуртка.