Як «Аферист з Тіндера» розводив довірливих жінок на гроші
Про 31-річного шахрая, який виманив у своїх жертв 10 мільйонів доларів, зняли документальний фільм
Останніми роками дедалі більше молодих людей у всьому світі шукають другу половинку на сайтах знайомств. Однак знайти справжнє кохання щастить одиницям. У віртуальному світі замість принца на білому коні можна натрапити на гачок шахраїв, альфонсів, шлюбних аферистів і навіть маніяків. На цю тему вийшов документальний фільм The Tinder Swindler («Аферист з Тіндера») про підприємливого молодого чоловіка з Ізраїлю, який видавав себе за сина мільярдера та власника компанії з видобутку діамантів. Він обдурив чимало жінок по всьому світу на кругленьку суму. За лічені дні стрічка стала настільки популярною, що її обговорюють у соцмережах.
Вас може зацікавити: “Украли з шафи 3 тисячі доларів і 10 тисяч гривень”
Фільм про реальну історію 31-річного афериста Саймона Лєваєва (ім’я та прізвище змінено), який народився у невеличкому містечку біля Тель-Авіва. Його батько – равин, але далеко не мільярдер і з діамантовим бізнесом його нічого не пов’язує. Після того, як сина афериста посадили за ґрати за шахрайство в особливо великих розмірах, батькові, в якого ще дев’ять дітей, довелося давати офіційний коментар та виправдовуватися.
Як же Саймону вдавалося по вуха закохати у себе дівчат, а потім розводити їх на гроші?
Про це розповідає у фільмі користувачка сайту знайомств Сесілія Фелльх. Одного дня 29-річна панянка побачила на екрані фото симпатичного чоловіка. Жінку вразила нечувана розкіш шукача коханої – фотографії у приватних літаках, брендовий одяг, обіди у дорогих ресторанах... Сесілія лайкнула його фото. За якийсь час “кавалер з Тіндера” відреагував і запросив її на каву у фешенебельний готель Великої Британії, де він начебто перебував у робочому відрядженні. Їхня зустріч тривала лише пів години. Чоловік пояснив дівчині, що не може приділити їй більше часу, бо дуже зайнятий, мовляв, через кілька годин їде у відрядження до Болгарії. І запропонував скласти йому компанію. Сесілія не довго думала, одразу погодилась. Він надав їй свій Rolls-Royce з водієм, яким поїхала додому, швиденько зібрала валізу і полетіла з чоловіком, з яким щойно познайомилась. Щоправда, перед тим вирішила перевірити через Гугл прізвище жениха, яке було вказано в анкеті на сайті знайомств. Виявилося, це не просто симпатичний та заможний кавалер, а джек-пот – син російсько-ізраїльського мільярдера…
Для жінки історія обернулася дев’ятьма кредитами
Саймон вмів не лише справити перше враження. Далі все було як у казці – розкішні букети квітів, подарунки, подорожі на дорогі курорти. Хто б міг подумати, що історія кохання Саймона і Сесілії – фейк і очікуваного весілля ніколи не буде. Для жінки ця історія обернулася дев’ятьма кредитами (заборгувала банкам близько 250 тисяч доларів), думками про самогубство, лікуванням у психіатричній лікарні. Жінка була однією з трьох жертв Саймона, які набралися сміливості публічно розповісти свої історії.
Суть афери така: після романтичного періоду стосунків, коли жертва закохана по вуха, одного дня Саймон повідомляв своїй дівчині, що у нього настали скрутні часи. Вигадував історії про ворогів, які хочуть відібрати сімейний бізнес, і через це він не може користуватися кредитними картками (з метою безпеки)... Ба більше, чоловік пояснював, що його життю загрожує небезпека. Для переконливості навіть надсилав криваве відео своїх “співробітників”, нібито після нападу. Довірливі дівчата брали позики у банках, щоб допомогти коханому у біді. Одна з жертв навіть привезла Саймону 25 тисяч доларів готівкою. Поки “зустрічався” з однією жертвою, інша (жінка, якій було повідомлено про халепу коханого. – Авт.) оплачувала його дороге життя (оренда яхт для побачень, презенти дамам, особливо любив брендові речі, витрати на романтичні вечері у ресторанах). Згодом наступна...
Аферист обіцяв жінкам, що все поверне до останнього цента, що треба трохи почекати. Або вдавав, що повертає борги. Як правило, це були підроблені чеки, які неможливо було перевести у готівку, або міфічні «завислі» банківські перекази... Одній із жертв як компенсацію віддав свій золотий годинник Audemars Piguet. Згодом виявилося, що це китайська підробка.
За даними ресурсу USA Today, завдяки фінансовій піраміді аферистові вдалося виманити у жертв 10 мільйонів доларів!
Його розшукували правоохоронці Ізраїлю, Швеції, Англії, Німеччини, Данії та Норвегії. У липні 2019 року Саймон прилетів до Греції за підробленим паспортом, і в аеропорту його затримали. У грудні 2019 року Феміда винесла вирок за кількома статтями: крадіжка, шахрайство та підробка документів в Ізраїлі. Рішення судді виявилося вкрай м’яким – 15 місяців тюремного ув’язнення. Відбувши у місцях позбавлення волі третину терміну, аферист був достроково звільнений за зразкову поведінку.
Сьогодні Саймон на волі і мешкає у рідному Ізраїлі. А його жертви продовжують виплачувати борги банкам та відновлювати своє психологічне здоров’я... Після відбуття покарання спосіб життя афериста майже не змінився. На фото Саймон позує біля червоної “Феррарі”. Світлину підписав так: «Не має значення, що люди думають про тебе. Завжди продовжуй співати свою власну пісню». Працює бізнес-консультантом і зустрічається з відомою ізраїльською моделлю.
В інтерв’ю одному з телеканалів Саймон пояснив, що ніякий він не аферист, а дівчата займалися наклепом через розбиті серця. “Я ніколи не представлявся чиїмось сином, це все вигадки дівчат, – пояснив Саймон. – Можливо, їхні серця були розбиті... Але я не взяв із них жодного цента. Ці жінки розважалися в моїй компанії, вони подорожували та бачили світ за мої гроші”.
Читайте також: Керманич Львова Андрій Садовий знявся у містичному трилері
Одна з героїнь фільму – постраждала Сесілія Фелльх заснувала громадську організацію, де надають поради дівчатам, які шукають кохання на сайтах знайомств: як не потрапити на гачок афериста. Також жінка ініціює зміну законодавства для захисту жінок, які постраждали від інтернет-знайомств.
Головне, виключити “режим Попелюшки”
Як розповіла “ВЗ” психологиня Вікторія Довганова, головна порада жінкам, які знайомляться в Інтернеті, – “холодний розум”. Головне, виключити “режим Попелюшки”. “Казки не існує, треба все оцінювати тверезо, – каже експерт. – Якщо хлопець із сайту знайомств гарно залицяється і ледь не на першому побаченні обіцяє подорож на Мальдіви, біжіть від нього, і то негайно. Має насторожити і те, коли кавалер на перших етапах каже, що хоче з вами одружитися, складає картинку затишного сімейного гнізда, де і розкішний дім, і двоє дітей, і любляча дружина... Це означає, що перед вами або аферист, або чоловік, який шукає “кохання” на короткий період. Має насторожити і те, коли чоловік з сайту знайомств раптово зник, а потім знову повернувся до спілкування з вами. Це означає, що ви – запасний аеродром. Найгірший випадок – коли кавалер заявляє, що багатий (а за правилами етикету не можна хвалитися своїми статками, бо розмови про гроші – табу), а потім раптово просить у жінки гроші. Мовляв, його бізнес хочуть знищити конкуренти і треба вирішити проблему заради спільної мети. Справжній чоловік ніколи не буде перекладати свої фінансові проблеми на плечі жінки. Чоловік за природою мисливець, і його ключове завдання – годувати сім’ю, а не бути паразитом на плечах жінки”.
Представники кіберполіції дають кілька порад, як не стати жертвою аферистів з сайтів знайомств. Насамперед потрібно зайти на сайт «чорного списку» шлюбних аферистів і перевірити потенційного нареченого. Можна вдатися до послуг спеціальних детективних агенцій, проте ця послуга не кожному по кишені. Коли новий знайомий з Інтернету повідомляє, що йому терміново знадобилися гроші, в жодному разі не надсилайте. Якщо кавалер продовжує наполегливо «розкручувати» на гроші, таку людину варто заблокувати і звернутися із заявою до поліції.
Читайте також: «Жодних рецептів довголіття у мене немає»