Передплата 2024 «Добрий господар»

«Подарунок долі» Оксани Тарнавської

У Центрі сучасного мистецтва в Івано-Франківську відкрилася виставка львівської художниці

Можливо, імениті львівські художники, патріархи мольберта і пензля, мені дорікнуть, чому я називаю Оксану Тарнавську, яка за освітою не є професійним художником, — художницею. Але роботи, які пані Оксана творить з такою любов'ю, свідчать про те, що не треба відповідної освіти, якщо є хист. Бо навіть на відкритті виставки в Івано-Франківську поважні художники просили Оксану Тарнавську не акцентувати на тому і взагалі не вживати слова «непрофесійна». Відчуття поєднання фарб і кольорів, яким природа наділила Оксану Тарнавську, а ще певне число власних виставок і є свідченням того, що вона може гордо називатися художницею.

Під час відкриття виставки в Івано-Франківську
Під час відкриття виставки в Івано-Франківську

— Я дуже люблю життя, — сказала журналістці «ВЗ» Оксана Тарнавська. — Завжди дивуюсь, як досконало сформовані у ньому деталі. Гляньте на будь-який листок чи квітку, на синхронність дрібничок, підбір кольору, їх схему чи рисунок! Ось саме такі моменти прагну зловити, намалювати, щоб зберегти надовше.

Роботи Оксани Тарнавської
Роботи Оксани Тарнавської

Пані Оксана з дитинства мріяла малювати, зображати те, що бачила, що було миле серцю: ліс, гори, квіти, Карпати, Львів, та все якось не складалося. Уже в зрілому віці її мрія таки наздогнала. А початок цьому поклала зустріч 2011 року з мисткинею Оксаною Риботицькою.

— Тоді я не вірила, що у мене щось вийде. Так, хотіла малювати, але не вміла. Та крок за кроком, заняття за заняттям… І от результат. Головне — велике бажання. На мою думку, малювати може навчитися кожен, треба тільки цього дуже захотіти! Я починала з копій, щоб навчитися тримати пензлик у руках. А ще люблю подорожувати і завжди відвідую всесвітньо відомі музеї. Змінилося моє сприйняття оцінки творів мистецтва. Тепер підходжу і дивлюся, як художник поєднує світло й тінь, як домагається того ефекту, як використовує кольорову гаму. Малювання в принципі мене змінило.

Роботи Оксани Тарнавської
Роботи Оксани Тарнавської

Щоб досягти більшого у мистецтві, пані Оксана почала відвідувати студії у школі імені Олекси Новаківського. Згодом приватні лекції в «Школі емоційного живопису» Остапа Патика. І відтоді почала писати, вправляти та шукати себе при зображенні різних образів, куточків природи, квіткових композицій, намагаючись відтворити на площині кольоровий світ, об’ємність та повноту предметів, світло та тіні.

Роботи Оксани Тарнавської
Роботи Оксани Тарнавської

І справді, результат такого неймовірного бажання малювати не забарився. За чотири роки, а саме у 2015-му, відкрила персональну виставку у кав’ярні «Соната», стала учасницею виставки робіт школи «Емоційного живопису» імені Володимира Патика у Центрі Митрополита Андрея Шептицького (УКУ), що відбулася 2019 року. А далі була знову персональна виставка «Закохана у красу» у Домі Франка, а ще через рік взяла участь у виставці «Квіти на Різдво» в торговій галереї Опера Пасаж, у міжнародній колективній виставці «Я люблю Україну», що відбулася у Коломиї цього року. Цей рік особливо щедрий для Оксани Тарнавської, адже цьогоріч у Коломиї відбулася ще й персональна виставка «Моя незалежність» у рамках спільної експозиції митців «Осінній джаз».

Роботи Оксани Тарнавської
Роботи Оксани Тарнавської

У виставці, що 3 листопада відкрилася в Івано-Франківську, мисткиня представила 15 полотен. Як підкреслив у своєму виступі на відкритті відомий митець, живописець, якого ще називають франківським Пікассо, Михайло Дейнега: «Найщасливіша людина на світі то є митець. Бо після себе залишає свої дітища. А пані Оксана має багатий внутрішній світ, який дуже вміло та вправно розкриває у своїх творах. Головне — здоров'я та бажання малювати». А бажання у пані Оксани є!

Роботи Оксани Тарнавської
Роботи Оксани Тарнавської
Роботи Оксани Тарнавської
Роботи Оксани Тарнавської

P. S. Захід відбувся за сприяння Департаменту культури Івано-Франківської міської ради, Департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА. Офіційний партнер заходу: ГО «Центр промоції культурного та соціального розвитку в Україні». Куратор проєкту — Роман Білявський.

Читайте також: Мозаїка спогадів

Схожі новини