Бензопилою творять шедеври
Триметрові колоди митці перетворювали на скульптури не різцями, а бензопилами зі спеціальними насадками
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/427341/skulptura-bensop-4.jpg)
Карпатське місто Сколе у ці дні прикрасили високохудожні дерев’яні скульптури, які їхні автори висікали… бензопилою. Незвичне дійство — пленер «моторізьбярів» «У дерева жива душа…» організувала громадська організація «Сколівщина», зокрема її натхненник Олекса Тренич, за підтримки керівника Сколівської міської територіальної громади Миколи Романишина.
Творчою майстернею митцям слугувала територія одного з місцевих підприємств у мікрорайоні Демня, неподалік палацу Гредлів. Робочим матеріалом для скульптур стали карпатські ялиці. Триметрові колоди митці перетворювали на скульптури не різцями, а бензопилами зі спеціальними насадками. Через п’ять днів роботи місцевих жителів прямо-таки ошелешили довершені фігури бойківського сопілкаря (автор роботи Назар Дацко зі Львова), співачки (її вирізьбив Сергій Стеблюк з Рівного), карпатського музиканта, що грає на смичковому народному інструменті басолі-басі (автор — Назар Гринюк із Косова).
/wz.lviv.ua/images/articles/2021/01/skulptura-benzop-2.jpg)
/wz.lviv.ua/images/articles/2021/01/skulptura-benzop-3.jpg)
Такі пленери у Сколівській громаді проводитимуть щороку. Ініціатори хочуть заставити шедеврами з дерева усе місто (скажімо, так, як роботами з каменю прикрасили районний Миколаїв учасники Міжнародного симпозіуму скульпторів).
Сколівський пленер відбувався у рамках громадського проєкту, який разом із 38-ма іншими переміг на цьогорічному Конкурсі ініціатив місцевих карпатських громад, що його патронує Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна». Проєкт Сколівської громади передбачає капітальний ремонт приміщення, в якому проводитимуть майстер-класи з різьби по дереву, навчання у майстра, який виготовляє бойківські трембіти і вчить грати на них.