На полотні і в камені
Відоме творче подружжя Володимира й Катерини Немирів презентувало свої роботи
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/513508/kartyna.jpg)
Імена Володимира Немири і його дружини Катерини без перебільшення відомі в усьому світі. Та й вони встигли поїздити по цьому світу і навіть 10 років пожити в Сполучених Штатах Америки. Але для них, як і для багатьох, нема милішого краю за рідну Україну. І у пана Володимира, і у пані Катерини було безліч персональних виставок, їх роботи прикрашають інтер'єри поціновувачів мистецтва у багатьох країнах світу, але вперше їхні виставки, хоча й відкрилися на різних локаціях, але майже одночасно і доповнюють одна одну.
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/05/%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B02.jpg)
Нещодавно у залах Музею етнографії та художнього промислу у Львові відкрили виставку художніх робіт Володимира Немири.
«Ідея виставки Володимира Немири зародилася давно. Ще до пандемії і великої війни ми планували її робити і був готовий цикл робіт для неї, — каже Андрій Колотай, завідувач сектору експозиції Музею етнографії та художнього промислу. — Багато обставин завадили нам це зробити, але потім, коли життя почало відроджуватися і створюватися різні проєкти, виникла потреба в роботах не те що пов’язаних з війною, а таких, які спонукали б до роздумів. Виставка робіт Володимира Немири „Вірую“ відповідає цій концепції. У нас представлено 22 роботи художника. Виставка триватиме два місяці. У майбутньому я б хотів зробити ще виставки картин пана Володимира, скажімо, дуже цікавий Шевченківський цикл чи роботи, присвячені Лесі Українці. Але роботи Володимира Немири настільки популярні, що вони розлетілися по світу».
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/05/%D0%B2%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B0.jpg)
Сам Володимир Немира на відкритті своєї виставки сказав, що був би зараз на сході України поруч з нашими захисниками, якби був молодший.
А через два дні у Домі Франка відбулося відкриття виставки робіт Катерини Немири під назвою «Коли являється любов». І, мабуть, невипадково у назвах виставок Володимира і Катерини Немир є два найважливіші людські почуття — любов і віра.
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/05/%D0%B2%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B02.jpg)
«У цей напружений час у людей загострилося відчуття жити цієї миті, проживати її і насичуватися тим, що Бог дав, — сказала на відкритті своєї виставки Катерина Немира. — Зараз на вулицях багато людей у військовій формі, а також людей без руки чи без ноги. І я подумала: це не лише завдяки їм, а всупереч тому злу, з яким ми боремось, наші театри наповнюються новими ідеями, новими виставами, новими творчими знахідками, наші книжкові полиці наповнюються книгами дуже значимими, наші виставкові зали зазвучали по новому. Наша сьогоднішня виставка складається з трьох частин: перша в залі, де ми знаходимося, і де на екрані показують слайд шоу моїх робіт, яких немає тут. Друга — в сусідній залі і третя — у дворі музею. Я вдячна своєму чоловікові Володимиру за те, що він мене завжди підтримує. Вдячна також моїм дітям Мар’яні і Сашкові, які допомогли зробити цю експозицію».
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/05/%D0%BD%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B0%20%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B0.jpg)
«Роботи Катерини Немири надзвичайно щирі й теплі, в них багато любові, — сказав Андрій Колотай. — Я подумав, коли буде спільна виставка подружжя Немир, треба зробити якусь книгу або альбом, бо ваші роботи є дуже важливі і потрібно, щоб вони залишилися в історії».
«Кожну роботу Катерини Немири хочеться обійняти, — зазначила кандидат мистецтвознавства Олена Кіс-Федорук. — В них стільки тепла і внутрішнього наповнення! Пані Катерина працює і в камені, і в шамоті, і в склі - і всюди вона відмінна і багатогранна».
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/05/%D0%B2%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B03(1).jpg)
Коли я підійшла по коментар до Володимира Немири, він сказав: «Христос Воскрес із мертвих, смертю смерть подолав. Зараз це роблять хлопці і дівчата на фронті. А я до Катерини прийшов маленьким хлопчиком у розумінні мистецтва. Бог мені дав дар, але вона його в мені розвинула, не ламаючи моїх думок, не перешкоджаючи. Катерина — як діжка з порохом: вибух — і вона робить кераміку, вибух — і стає політиком, письменником, націоналістом, педагогом… Бог дав їй ту енергію на кожному етапі життя…»
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/05/%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%80.jpg)