Бузьок полює у хліві на щуриків краще від кота
Одні люди врятували, інші хочуть звести лелеку зі світу...
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/424121/leleka-rivne.jpg)
Драматичні дні переживає лелека, що його два роки тому врятували жителі села Степангорода Володимирецького району на Рівненщині. Для більшості односельців білий птах з чорною ознакою став улюбленцем, а для інших (і таких одиниці) — ворогом.
Пораненого бусола Іван та Марія Макарчуки підібрали за селом пізньої осені. Весь скривавлений, він лежав на стерні. Обробили рану, нагодували птаха, помістили до теплого хліва. Згодом пан Іван на своєму мотоциклі повіз знайду до лікаря-травматолога, але той скласти потрощене крило не зміг. Хтось радив віддати лелеку у Рівненський зоопарк, але Макарчуки, на прохання п’яти онуків, вирішили, щоб зиму перебув разом з ними. Годували карасиками-в'юнами, що їх дітлахи ловили у місцевих водоймах, а також свинячими тельбухами. А от на жабок не дуже зважає.
Бузьок, що називається, прикипів до цієї сім’ї. За господарями ходить по п’ятах. Подружився із собакою, котом. А от з курми спільної мови не знаходить. Особливо напружені стосунки у нього із півнем — напевно, той ревнує, що лелека завоював собі значне місце у хліві, яке колись займали несучки…
Приквартирований лелека не тільки підіймає настрій Макарчукам, а й стає їм у пригоді у веденні хазяйства. Краще від кота ловить вночі щуриків, які нишпорять у хліві.
Та останнім часом рятівники почали боятися за життя свого підопічного. Йому погрожують нерозважливі сусіди — обіцяють отруїти птаха. А все тому, що бузьок… ходить по їхньому городу.
Хотілося б поцікавитися: а чи, бува, не заважають цим особам весняні солов’ї, які своїми голосними співами можуть не давати спати? Чи не нервують їх своїми звуками зозулі, дрозди, дятли? Чи не дратує їх сонечко, вітерець, дощик. Та багато чого іншого, що робить наше життя прекрасним?