До лелек у гості навідався… яструб-сип
На Київщині селяни стали свідками неординарної події: у гніздо до їхніх лелек прилетів незнайомий великий птах з доволі грізним виглядом. Гострим загнутим дзьобом і голою шиєю був дуже схожим на орла-грифа. Але звідки така особина у північних широтах України?
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/515250/iastrub.jpg)
Птах-невідомець почувався у чужій оселі ніби у себе вдома. Намагався наблизитися до лелек, навіть закидав, як і вони, свою голову на спину. Напевно, думав, що то — родина.
Але бузьки зустріли непрошеного гостя з острахом. Думали, що то якийсь хижак зазіхає на життя їхньої малечі. Тому давали зрозуміти, що не раді його присутності. Махали крилами, видавали застережливі звуки. Ніби проганяли чужака. Зрозумівши, що бачити його не хочуть, «гриф-яструб» відлетів.
Щоб дізнатися більше про незвичного прибульця, селяни звернулися до столичних науковців. Переглянувши фото і відео нетрадиційного для місцевих широт птаха, орнітологи дійшли висновку, що у селян гостювала молода особина білоголового сипа, пернатого хижака з родини яструбових. Живе він переважно на півдні Криму, на Київщині його раніше не бачили. Хоча, зазначають дослідники, колись він побутував і на берегах Дністра, під час кормових міграцій пролітав над Карпатами. Батьківщиною сипів білоголових вважають гірські райони Південної Європи, Північної Африки та Азії.
«Ці величенькі птахи важать до 7 кілограмів, мають довжину тіла 93−110 сантиметрів та розмах крил майже до трьох метрів», — зазначили у природоохоронній організації Kyiv Animal Rescue Group. Там також повідомили, що сипи білоголові харчуються рештками померлих тварин, переважно ссавців, тож за життя лелек нічого було переживати.
Але у бузьків свої міркування. Як відреагували б ви, якби до вашої хати без запрошення приперлися невідомі?