Соло малосольних огірків
Поліпшують роботу серця, травної системи і кровообіг
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/417429/ogirkyzagal.jpg)
Щоліта беззаперечним хітом на столах українців є ледь солоні огірочки. Маленькі, хрумкі, ароматні — ще вранці були на грядках, а увечері визирають з банки з-поміж суцвіть кропу, листя хрону і зубчиків молоденького часнику, наче просяться до столу. Цей делікатес неодмінно слід скуштувати влітку, на обідньому столі саме такі огірочки мають роль першої скрипки.
Згідно зі знахідками вчених, огірки консервували методом засолювання ще у стародавній Індії і Месопотамії у III тисячолітті до н. е.
Під час соління в огірках відбувається накопичення натрію, заліза, фосфору, калію, магнію, міді, цинку і кальцію, завдяки чому плоди стають більш корисними і перетворюються в одне з головних джерел мінералів. Крім того, малосольні огірки багаті й на вітаміни групи В, а також А, С, Е і К. Це сприяє роботі травної системи, серця і кровообігу, допомагає у боротьбі проти патогенних бактерій та інфекцій, зниженню м’язової та емоційної напруги, активізації щитовидної залози.
З точки зору дієтології, малосольні огірки є унікальним продуктом харчування. Вони мають низьку калорійність, а також високу харчову цінність. У 100 г продукту міститься лише 12 ккал.
Засолювати потрібно дрібні, міцні, тонкошкірі молоді огірки «з пухирцями». Найкраще їх і набори спецій та трав купувати у селян на ринку. Найчастіше додають суцвіття кропу, корінці і листя хрону, часнику, листя смородини, вишні, дуба. Можна додати естрагон, чорний перець, лаврове листя, гвоздику. Кількість спецій залежіть від того, який смак хочете підкреслити.
Плоди слід відсортувати за величиною. Залиті розсолом огірки треба накрити серветкою і залишити в теплому місці. Якщо залити огірки гарячим розсолом, то вони будуть готові вже наступного дня. Залиті холодним розсолом огірки можна їсти через 3−4 дні.
Банки не стерилізують, достатньо їх вимити. На дно банки покласти одну частину зелені, рівномірно розподіливши її. На неї щільно вкласти огірки. Плоди можна розміщувати як горизонтально, так і вертикально, але якомога щільніше. Коли огірки займуть половину банки, покрити їх другою частиною зелені і вкладати, доки вона не наповниться. Зверху покласти третю частину зелені.
Банки закрити звичайними поліетиленовими кришками, під банки поставити тарілку або пластмасовий лоток, бо розсіл може витікати з-під кришок.
Малосольні огірки можна просто подати з вареною картоплею, посипавши її зеленню. І навіть м’ясо не потрібне! Малосольні огірки з часником можна додати й у салат, наприклад, з помідорами, яйцями і зеленню. Смак страви заграє абсолютно новими, оригінальними «нотками».
Малосольні нашвидкуруч
Огірки, до 10 см завдовжки, з «пухирцями» і без жовтизни, промити і залити холодною водою на 20−30 хв, щоб вони були ідеально хрусткими. Листя хрону, вишні та смородини помити і грубо нарізати. Цей пряний букет додасть огіркам неповторного смаку, тож чим більше листя, тим краще. Гострий перець нарізати тонкими кільцями. Щоб огірки були гострішими, можна додати більше перцю. На дно банки викласти нарізане листя, суцвіття кропу, корінь хрону, зубчики часнику і шматочки гострого перцю. Зверху щільно вкласти огірки, насипати сіль. Залити огірки газованою водою кімнатної температури — звичайною столовою з нейтральним смаком. Можна слабо- або сильногазованою. Залишити їх на 2 год за кімнатної температури, потім перенести у холодильник. Ще через 3−4 год можна куштувати. Якщо ви любите більш солоні огірки, засолювати довше.
Малосольні з медом
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/07/Ogirky_z_medom.jpg)
Молоді огірки, парасольки кропу, листя вишні і смородини, корінець хрону, стручок гіркого перцю, кілька зубчиків часнику, 1 літр води, 2 ст. ложки солі, 1 ч. ложка рідкого меду.
Огірки помити, обрізати кінчики, скласти у банку, додати кріп, листочки вишні і смородини, шматочок хрону і гіркого перцю, нарізані зубчики часнику. Залити теплим розсолом, приготованим з криничної або перевареної води, солі і меду. Залишити на день у кухні, потім перенести у холодильник.
Експрес-метод
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/07/ogirku_malosol_ekspres.jpg)
2 кг огірків, 2 головки часнику, 2 пучки кропу, 2 ч. ложки цукру, 2 ст. ложки солі, 10 горошин духмяного перцю.
Обрізати кінчики огірків, розрізати огірки на великі шматки. Почистити часник, теж нарізати на шматки. Взяти пакет (краще два — один вставити в інший, щоб не протекло), покласти огірки, насипати сіль і цукор, часник, перець і нарізаний кріп. Змішавши всі інґредієнти рівномірно, закрити пакет і покласти у холодильник на пів години. Кожні 10 хвилин вміст перемішувати.