Молоду картоплю краще варити зі шкіркою
Допоможе від хворого серця, проблем зі шлунком і зайвої ваги
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/416990/kartmoloda.jpg)
Мабуть, найпопулярніша страва з молодої картоплі — варені бульби, присмачені вершковим маслом, посіченим кропом і вичавленим молодим часником. Просто, смачно і корисно!
Молода картопля — продукт здорового харчування. У ній менше крохмалю, ніж у старій, а значить, і калорійність її значно нижча. Багато корисних для травлення органічних кислот і клітковини, вітамінів і мінералів. А також, як і в усіх овочах, у молодій картоплі є потужні антиоксиданти, які продовжують молодість, знижують ризик онкозахворювань, зміцнюють судини.
У молодих бульбах багато калію, магнію і вітаміну C. Калій, зокрема, корисний для серця. В одній картоплині середнього розміру більше калію, ніж у банані, і це 20% добової норми цього важливого мікроелемента. Калій також допомагає вивести зайву рідину з організму, що актуально за схильності до набряків, підвищеного тиску і проблем з серцево-судинною системою.
Магній з молодої картоплі корисний для кісток, нормалізує тиск, регулює рівень цукру у крові, дає приплив енергії, лікує від мігрені, заспокоює. Крім того, полегшує дихання хворим на астму, зміцнює зубну емаль, запобігає відкладенню кальцію, каменів у жовчному міхурі і нирках.
Сто грамів картоплі забезпечують майже половину денної норми вітаміну С, необхідного для нормальної роботи нервової і ендокринної систем, засвоєння заліза, тонусу судин. Також вітамін С необхідний для синтезу колагену, саме тому його називають вітаміном молодості. Це також захист імунної системи, профілактика інсульту, інфаркту, діабету. А ще вітамін С заряджає енергією і бадьорістю.
Калорійність молодих бульб до 30% нижча, тож можна не лише насититися вітамінами, а й схуднути.
Найкращий спосіб приготування молодої картоплі — варіння зі шкіркою на помірному вогні, із закритою кришкою, у невеликій кількості води, не більше половини від об’єму бульб. Класти її треба у киплячу воду — це збереже вітамін С.
Найкраще поєднувати картоплю зі свіжими салатами, великою кількістю зелені. А ось із м’ясом, яйцями, томатами, рибою, птицею і кисломолочними продуктами вона погано засвоюється і довго перетравлюється.
Молода картопля із заправкою з бринзи
Картоплю вимити щіткою, покласти у каструлю з киплячою водою до половини об’єму. Посолити, на сильному вогні довести до кипіння, накрити кришкою, зменшити вогонь до середнього, варити 25−30 хв. Кріп і цибулю дрібно посікти, змішати зі сметаною і бринзою, поперчити, перемішати (можна подрібнити блендером). З готової картоплі злити воду, знову поставити на вогонь на 20- 30 с, щоб вийшла зайва рідина. Покласти у каструлю масло, накрити кришкою, добре потрясти каструлю, щоб картопля змішалася з маслом. Подавати із заправкою з бринзи.
Молода картопля, запечена «у сорочці»
Розігріти духовку до 180 °C. Вимити картоплю щіткою, мокрою обваляти у борошні, приправленому сіллю, щоб кожна картоплина була вкрита тонким шаром борошна. Викласти картоплю в борошні на деко і запікати в духовці 50−60 хв. Змішати м’яке вершкове масло з сіллю, вичавленим часником і посіченим кропом. Готові картоплини розрізати навпіл, подавати з кропово-часниковим маслом.
Молода картопля з м’ятою і оливками
Картоплю вимити щіткою, покласти у велику каструлю з киплячою водою. Посолити, довести до кипіння, закрити кришкою, варити на середньому вогні 25−30 хв. Розчавити оливки площиною леза ножа, вийняти кісточки. Зняти листочки м’яти з гілочок (гілочки можна додати до картоплі). Скласти листя купкою, згорнути у трубочку, тонко нарізати. З лимона дрібною терткою зняти цедру, вичавити сік. Змішати вичавлений часник, цедру, сік, оливкову олію і м’яту. З готової картоплі злити воду, знову поставити каструлю на вогонь на 20−30 с. Полити олією з прянощами, додати оливки і перемішати. Відразу ж подавати.