«Крематорій», «бункер», «казарма»...
Так львів’яни охрестили у соцмережах проєкт майбутнього готелю на вул. Дорошенка. Його зводить донька депутата ЛМР Григорія Козловського
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/414737/hotel.jpg)
Визначено переможця міжнародного архітектурного конкурсу на найкращий проєкт торгового центру з готельними номерами на вул. Дорошенка, 2 (об'єкт зводить Софія Максимець, донька депутата Львівської міської ради, винниківського бізнесмена Григорія Козловського). Переможцем конкурсу стала робота (на фото) групи львівських архітекторів з фірми Guess Line Architects. Вони свого часу спроєктували Меморіал Небесної Сотні на вулиці Кривоноса.
Конкурсне журі при Львівській міській раді обирало переможця із 70 робіт, які подали на конкурс. Автор проєкту-переможця, Guess Line Architects, одержить від забудовника хороший гонорар — 20 тисяч доларів США (очевидно, у гривнях). Архітектори, чиї роботи зайняли друге й третє місця, отримають, відповідно, 15 і 10 тисяч доларів.
«Проєкт нудний, нецікавий і «мертвий», — коментують у соцмережах львів’яни. — Це і не стилізація під старий Львів, і не цікава сучасна архітектура, яка у майбутньому могла би претендувати на цінність. Це черговий «капітальний МАФ». Майбутній готель на Дорошенка уже також охрестили «крематорієм», «бункером» і «казармою»…
Архітектори кажуть, у Генплані Львова не було передбачено такої потворної будівлі, яка не вписується в історичний ареал центру Львова, що належить до спадщини ЮНЕСКО. З цим не погоджується начальник управління архітектури Львівської міської ради Антон Коломєйцев. Чиновник назвав проєкт готелю родини Козловських… «пам'яткою архітектури XXI століття». «Це вишукана архітектура, вписана в історичне середовище, — наголошує пан Антон. — Цей проєкт пропонує щось особливе, чого у місті ще не було. Навіть найбільш якісні зразки України відійдуть на задній план… Чітко виділена лінія карнизів із сусідніми будівлями, верхні поверхи суттєво відсунуті від карнизу. Кут даху такий, що органічно сприйматиметься навіть із Ратуші. Проєкт повністю відповідає містобудівним умовам і обмеженням».
«Бачив проєкт готелю на Дорошенка і розчарований, — розповів „ВЗ“ архітектор Володимир Омельченко. — Будівля не вписується у старовинну архітектуру міста. Вона нецікава, „сіра“ і справді схожа на крематорій… Не побачив там чогось особливого, щоб назвати будівлю пам’яткою архітектури XXI століття».
Нагадаємо, торік довкола проєкту готелю й торгового центру на Дорошенка виник скандал. Ділянка під цей комплекс депутату Козловському дісталася задарма. Її безкоштовно передали у власність ОСББ «Свободи, 11» (за даними YouControl, кінцевим бенефеціаром цього ОСББ був Григорій Козловський). Тривалий час виконком не погоджував містобудівні умови та обмеження на готель, були претензії до проєкту та висоти будівлі. Львів’яни на громадських обговореннях проєкт не підтримали. Зрештою, виконком дав добро на старт, але міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що інвестор має показати зразковий проєкт і провести міжнародний конкурс. Торік на об’єкті почалися земляні роботи, місце обгородили парканом. Мерія оштрафувала Софію Максимець на 107 тисяч гривень — за незаконну огорожу.
Довідка «ВЗ»
У вересні 1939 року на вулиці Дорошенка під час бомбардувань міста авіацією нацистської Німеччини були зруйновані дві триповерхові кам’яниці, № 2 і № 4. У ті часи в партерах цих будівель працювали цукерні, майстерні, крамнички… Після війни ніхто за відновлення споруд так і не взявся. Це були чиншові будівлі з квартирами, які зводили спеціально для найму. Згодом на місці бомбардувань з’явилися малі архітектурні форми, де продавали все — від морозива і кави до турецького одягу.